Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Co robić w ferie? [WYKAZ IMPREZ]

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Co robić w ferie? [WYKAZ IMPREZ]

Kielce / 10 stycznia 2019 / Tekst

14 stycznia ruszają w Kielcach ferie zimowe. Jak co roku miejskie instytucje przygotowały dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. Wybraliśmy najciekawsze z nich.

Ferie na sportowo

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach rusza z akcją „Sportowe ferie z MOSiR-em”. W dniach 14 – 27 stycznia będzie można skorzystać z licznych atrakcji. Będzie to między innymi darmowa nauka pływania na następujących obiektach: Foka na osiedlu Barwinek 31, Delfin na ulicy Krakowskiej 2, Orka na Kujawskiej 18, Jurajska na Jurajskiej 7. Na tych obiektach oraz na pływalni Mors przy ulicy Marszałkowskiej 96 za okazaniem legitymacji szkolnej będzie można skorzystać z darmowych wejść na basen. Zapisy na naukę pływania trwają od 7 stycznia. Jeśli dopisze pogoda, to od 14 do 27 stycznia w godzinach 10 – 11 oraz 11 – 12 będzie można skorzystać z darmowych wejść na lodowisko przy ulicy Szczecińskiej 1.

Ferie z energią

Ferie w Energetycznym Centrum Nauki dwa warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy, które odbywać się będą od wtorku do piątku o godz. 09:00 oraz o godz. 11:30. Ferie w ECN to także „Familijne soboty”, podczas których zapraszamy do zwiedzania wystawy oraz udziału w warsztatach. Każda sobota to dwa cykle zajęciowe – o godz. 13:00 „Mamo, tato, a dlaczego…?” oraz o godz. 14:00 „Warsztat młodego odkrywcy”.  Wejścia na wystawę będą odbywać się co godzinę – pierwsze o g. 11:00, ostatnie – 17:00.

Ferie z fotonami

Instytut Dizajnu zapraszaa dzieci na warsztaty inspirowane aktualną wystawą w Galerii Głównej – ”Spektrum światła. Dizajn i fotony”. Podczas tygodniowej podróży kosmicznej, dzieci każdego dnia zwiedzą inną planetę: Świecących Gazów, Bioluminescencyjną, OldLight, Łapaczy Fotonów, Bez Słońca oraz inne, na których będą mogły zgłębić zagadnienie oświetlenia w temacie projektowania, architektury i fizyki. Uczestnicy dowiedzą się jak działa neon, poznają historię kosmicznych wątków w projektowaniu, a nawet sami staną się projektantami lamp. Międzygalaktyczną podróż zakończy miękkie lądowanie na Ziemi.

Ferie w teatrze

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zagra w ferie spektakle cieszące się największą popularnością: „Super Piotruś Pan”, „Akademia Pani Beksy”, „Misiaczek”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Kopciuszek”, „Mały Tygrys Pietrek”, pantomima „Opowieść o Piotrusiu i Wilku” czy też najnowszy spektakl „Pod adresem marzeń”. Teatr zaprasza również na bezpłatne warsztaty plastyczne, podczas których studenci Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pomogą dzieciom przygotować własnoręcznie wykonane niespodzianki dla swoich Dziadków z okazji ich styczniowego święta.

Ferie w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat na zajęcia plastyczne „Spotkania ze sztuką”, które będą się odbywać w siedzibie BWA oraz na zajęcia plastyczne w plenerze „Ślady na śniegu”. Uczestnicy poznają różne gatunki i dziedziny sztuk plastycznych oraz dowiedzą się, czym jest land art. Wykonają także same dzieła ze śniegu. Koszt zajęć to 5 zł od osoby. Wszystkie materiały zapewnia BWA.

Ferie w kinie

Kino studyjne Fenomen zaprasza z kolei na filmowe ferie. Od poniedziałku 14.01 do piątku 25.01, odbywać się będą seanse filmowe: pełnometrażowe animacje i filmy aktorskie. Bilety w cenie 10zł. Pełen program dostępny na stronie wdk-kielce.pl. Rezerwacje grup pod numerami telefonów: 41 36 55 148 / 149.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna