Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Co dalej z remontem Witosa i Zagnańskiej? Najtańsza oferta droższa o 40 mln

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Co dalej z remontem Witosa i Zagnańskiej? Najtańsza oferta droższa o 40 mln

Kielce / 11 stycznia 2019 / Tekst
fot. Michał Mróz fot. Michał Mróz

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na rozbudowę ulicy Zagnańskiej i Witosa w Kielcach. Najtańsza jest droższa o 40 mln zł od zakładanego budżetu drogowców na tę inwestycję.

Firma Budimex zaoferowała 177 mln 908 tys. zł, Fart - 139 mln 650 tys. zł, natomiast Strabag 133 255 tys. zł. Najtańsza oferta złożona przez firmę Strabag i tak znacznie przekracza kwotę ponad 92 mln zł, którą planował wydać Miejski Zarząd Dróg. - W tym momencie sprawdzamy oferty pod kątem formalnym. Analizuje w tej chwili różne scenariusze. To, że kwota przekracza założony budżet nie jest dla nas specjalnym zaskoczeniem, ponieważ ostatnio zdrożało koszty usług budowlanych i większość kwoty składane przez oferentów w ostatnich przetargach są wyższe niż te założone przez inwestorów - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

W ciągu kilku tygodni władze miasta zdecydują czy ponownie rozpisać przetarg czy poszukać brakujących środków.

Przypomnijmy, że ulica Zagnańska zostanie wyremontowana od ulicy Jesionowej do granic miasta. Do skrzyżowania z ul. Witosa, gdzie jest największy ruch będzie dwujezdniowa, zaś dalej będzie miała przekrój jednojezdniowy. Miejski Zarząd Dróg zdecyduje się na budowę rond na dotychczasowych skrzyżowaniach z ulicami Witosa oraz Piaski Małe. Priorytetem ma być najbezpieczniejsze skomunikowanie terenów, gdzie są zlokalizowane firmy. Ulica Witosa będzie dwujezdniowa do ul. Karczunek, natomiast dalej, do osiedla „Dąbrowa” będzie jednojezdniowa. Nowym rozwiązaniem będzie połączenie wyremontowanej ul. Witosa z ul. Radomską od ul. Warszawskiej. Obecnie to połączenie biegnie przez ul. Szybowcową, ale nie spełnia ona podstawowych parametrów komunikacyjnych. Drogowcy zamierzają zlikwidować obecne skrzyżowanie ulic Witosa i Warszawskiej i zastąpić je rondem.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna