Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

CK Technik najlepszą inwestycją w Polsce!

środa, 13 maja 2020 11:02 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik zajęło pierwsze miejsce w głosowaniu internautów w konkursie na najlepszą inwestycję w Polsce Top Inwestycje Komunalne 2020 organizowanym przez serwis Portal Samorządowy. Obiekt znalazł się w gronie 25 inwestycji z terenu całej Polski i był jedynym z województwa świętokrzyskiego. 

Według liczby  podanej na stronie organizatora konkursu, na CK Technik głosowało 2903 internautów. Inwestycja rywalizowała o zwycięstwo z udrożnieniem szlaku wodnego na Kanale Giżyckim, które uzyskało 2586 głosów i z  halą sportowo-widowiskową w Suwałkach - 1987 głosów.

- To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta, że taka inicjatywa, jedna z niewielu w Polsce o takim charakterze i wymiarze, z nowym podejściem do przygotowania kadry dla gospodarki została zauważona i doceniona - mówi Dominik Kraska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik.

Na inwestycję głosowali nie tylko kielczanie. - Docierają do mnie informacje, że głosy były oddawane także z zagranicy, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, z Danii, ze Szwecji, z Niemiec i Austrii - dodaje Dominik Kraska.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne organizowany jest od dziewięciu lat przez serwis Portal Samorządowy. Jego cel to wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. W ramach konkursu wybranych zostało dziesięć budów z całej Polski prowadzonych przez samorządy lub podmioty, w których mają one udziały.  

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO