Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Chcą zdobyć czujniki pomiaru jakości powietrza

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Chcą zdobyć czujniki pomiaru jakości powietrza

Kielce / 07 grudnia 2017 / Tekst

Kielczanie walczą o instalację kolejnych czujników smogu w stolicy województwa świętokrzyskiego. Jest to możliwe w ramach ogólnopolskiej akcji „Wiem, czym oddycham”. Do tej pory w Kielcach zgłoszono 12 lokalizacji. Na jedną z nich możemy oddać swój głos.

Mieszkańcy miasta chcą, by specjalistyczne urządzenie badawcze zostało ustawione między innymi przy ulicy Tarnowskiej, Paderewskiego czy przy Dewońskiej. Jak na razie najwięcej głosów zebrała społeczność z Barwinka, która liczy na nowy czujnik monitorujący stan jakości powietrza przy ulicy Czachowskiego.

- W tym momencie Kielce dysponują niewielką liczbą takich czujników. Najbardziej popularny znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej. Problem z nim polega na tym, że znajduje się on między blokami i być może nie wszystkie pyły do niego dochodzą. Chcielibyśmy porównywać wyniki badań z różnych urządzeń. Dodatkową zaletą czujnika, który chcemy zdobyć jest możliwość pomiaru stężenia pyłu PM1, prócz PM2,5 i PM10 - mówi Adrian Woźniakiewicz, inicjator głosowania.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem witryny wiemczymoddycham.pl. Potrwa ono do niedzieli, 10 grudnia włącznie. Organizatorzy akcji zainstalują 100 czujników smogu w miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów w konkursie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna