Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Centrum Urazowe powstanie w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Centrum Urazowe powstanie w Kielcach

10 sierpnia 2018 / Tekst

Przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego powstanie pierwsze w regionie Centrum Urazowe. W piątek doszło do oficjalnego przekazania placu pod budowę. Inwestycję zrealizuje kielecka firma „Dom z Klasą”.

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostanie dobudowany jednokondygnacyjny pawilon o powierzchni 500 metrów kwadratowych. Na potrzeby Centrum Urazowego zostanie również dostosowane ponad 110 metrów kwadratowych pomieszczeń w obrębie SOR. - Podpisaliśmy już umowę, a teraz podpisaliśmy protokół przekazania placu budowy. Mamy nadzieję, że w ciągu pięciu miesięcy, bo tyle trwać ma umowa, inwestor podoła temu zadaniu i zbuduje pierwsze Centrum Urazowe w województwie Świętokrzyskim - mówił Andrzej Domański, dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Prace związane z budową rozpoczną się już w poniedziałek.- Od poniedziałku startujemy. Minimalnie będziemy pracować od 12 do 14 godzin dziennie, aby wywiązać się z umowy i chwalić się tym, że termin 5-miesięcy na budowę jest realnym - mówił Mahmoud Othman, wykonawca Centrum Urazowego.

Urządzenia, które zostaną zakupione do CU to m.in.: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, zestaw kardiomonitorów, respirator, bronchoskop, Aparaty medyczne będą dostarczane sukcesywnie, w trakcie budowy. - Wszyscy pacjenci w promieniu 60km. będą tutaj zwożeni. Otrzymają oni pomoc anestezjologa, ortopedy, chirurga. Oczywiście będzie tu pracownia endoskopowa, czyli zajmująca się krwawieniem z przewodu pokarmowego i podobne ostre przypadki, które dotyczą przewodu pokarmowego i rezonans, i tomograf. Oczywiście lepszej klasy, niż teraz posiadamy - mówił dr Krzysztof Bidas, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

Łączna wartość projektu wynosi ponad 12 milionów złotych. 8,5 miliona złotych pochodzi z Unii Europejskiej, a reszta kwoty to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i w niewielkim stopniu środki własne szpitala.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna