Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Centrum Kształcenia Zawodowego nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne

środa, 06 maja 2020 08:38 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. swietokrzyskie.pl
Beata Kwieczko

Powstające Kieleckie Centrum Kształcenia Zawodowego zostało nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta.

Konkurs organizowany jest od dziewięciu lat przez serwis Portal Samorządowy. Jego celem jest wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. W ramach konkursu wybranych zostaje dziesięć inwestycji z całej Polski prowadzonych przez samorządy lub podmioty, w których mają one udziały. Mogą być one również realizowane przez spółki, które wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej.

Oceny zgłoszeń dokonuje redakcja Portalu i Rada Konsultacyjna. Zasiądą w niej doświadczeni samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie, eksperci i urzędnicy. Niezależnie od wskazań Rady swojego faworyta w głosowaniu internetowym wybiorą również czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl. Budowa Centrum Kształcenia Zawodowego znalazła się w gronie tylko 25 inwestycji nominowanych z terenu całej Polski i jest jedyną z województwa świętokrzyskiego. Każdy może przekazać swoje poparcie do 13 maja do godziny 9 oddając głos na stronie: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/kieleckie-centrum-ksztalcenia-zawodowego,2525/

Centrum Kształcenia Zawodowego, zlokalizowane przy ulicy Łódzkiej nieopodal Kieleckiego Parku Technologicznego, będzie najbardziej nowoczesnym miejscem w kraju, w którym młodzież i dorośli zdobędą praktykę potrzebną w branży metalowo - odlewniczej, informatycznej, elektrycznej i elektronicznej.

Obiekty CK Technik powstają w ramach realizacji inwestycji "Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego", współfinansowanej w 70 procentach z funduszy unijnych. Centrum będzie prowadzić praktyczną naukę zawodu dla uczniów kieleckich szkół zawodowych oraz osób dorosłych, które chcą zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje.

Placówka składająca się z trzech połączonych ze sobą obiektów będzie mieścić się w budynku o powierzchni ośmiu tysięcy metrów kwadratowych. Znajdą się tam trzykondygnacyjna część dydaktyczna, obejmująca 12 sal wykładowych, jednokondygnacyjna część zespołu 24 pracowni do praktycznej nauki zawodu z zapleczem dla nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz dwukondygnacyjna część administracyjna.

Koszt inwestycji wyniesie prawie 50 milionów złotych. Placówka wykształci specjalistów na takich kierunkach jak mechanik automatyki przemysłowej, mechatronik i technik informatyk. Według przewidywań, z oferty Centrum  skorzysta około 1200 uczniów zawodówek i 200 osób dorosłych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO