Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Burza nad Kielcami. Ostrzeżenie dla Świętokrzyskiego z 26 sierpnia

środa, 26 sierpnia 2020 17:51 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Pierwsze burze już przeszły nad miastem. Jak ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w całym województwie może dojść do silnych burz z gradem. Ostrzeżenia wydał również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Lepiej zostać dzisiaj w domu!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia dla naszego regionu. Na niekorzystne warunki atmosferyczne wyjątkowo narażeni są mieszkańcy centralnej i północnej części naszego regionu. Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla następujących powiatów:

– miasto Kielce

– powiat kielecki

– powiat skarżyski

– powiat konecki

– powiat opatowski

– powiat starachowicki

– powiat skarżyski

IMGW przewiduje, że na terenie wymienionych powiatów mogą pojawić się burze z opadami deszczu lokalnie do 15 mm. Wystąpią również silne wiatry, w porywach do 110 km/h. Miejscami przewidywane pojawienie się gradu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje resztę powiatów w województwie Świętokrzyskim. Oznacza to, że opady wyniosą do 10 mm, a wiatr będzie wiał w porywach do 90 km/h.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by na czas trwania burzy znaleźć bezpieczne schronienie i zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Na chwilę obecną nie ma doniesień o szkodach wyrządzonych przez burze z ulewami.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO