Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Centrum Urazowe zgodnie z planem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Centrum Urazowe zgodnie z planem

10 października 2018 / Tekst

Budowa Centrum Urazowego dla osób dorosłych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, która rozpoczęła się na początku sierpnia, przebiega zgodnie z harmonogramem.

Centrum Urazowe powstające przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, będzie pierwszą tego typu jednostką w regionie. Na jego potrzeby dostosowane zostało ponad 110  metrów kwadratowych pomieszczeń w obrębie SOR, a także budowany jest jednokondygnacyjny pawilon o powierzchni 500 metrów kwadratowych.

Wykonawca zakończył już roboty ziemne związane z przyłączeniami wodno-kanalizacyjnymi oraz budowę fundamentów. Rozpoczyna się wznoszenie ścian jednokondygnacyjnego budynku. -Oceniając zaawansowanie w stosunku do czasu realizacji, widzimy, że jest zgodne z harmonogramem. Mniej więcej wykonano 30 % prac - powiedział Andrzej Domański dyrektor Wojewódzkiego Szpitala zespolonego. Jak dodał, jednocześnie w obrębie istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego są modernizowane pomieszczenia do których wstawiony zostanie tomograf komputerowy i aparat RTG.

Pierwsi pacjenci powinni być przyjęci w nowej jednostce wiosną przyszłego roku. Łączna wartość projektu wynosi ponad 12 milionów 690 tysięcy złotych. 8,5 miliona pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego dotował inwestycję kwotą w wysokości prawie 3,5 miliona złotych. W niewielkim stopniu budowę szpital dofinansował ze środków własnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna