Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Bezpieczne ferie. Rodzice - bądźcie czujni

środa, 16 stycznia 2013 10:06 / Autor:

Droga na zimowisko pod specjalnym nadzorem. W województwie świętokrzyskim trwa akcja „Bezpieczne ferie", prowadzona przez policjantów „drogówki", przy wsparciu inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze i inspektorzy mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży wyjeżdżającym na zimowe ferie oraz wracającym z wypoczynku. W tym celu kontrolują stan techniczny autokarów i sprawdzają uprawnienia kierowców. Szczególną uwagę zwracają na sposób przewożenia dzieci w autokarach i w samochodach osobowych, kontrolują także stan trzeźwości kierowców i zwracają uwagę na prędkość jazdy.

O taką kontrolę mogą poprosić sami rodzice i opiekunowie, którzy mają wątpliwości co do stanu pojazdu, którym ich dzieci wyruszą w drogę. Jeśli na miejsce zbiórki podjedzie autokar, co do którego będą mieli podejrzenia, że jest niesprawny albo też zachowanie kierowcy będzie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu - powinni wezwać policję. Sugestię skontrolowania pojazdu można również zgłosić do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach.

Szczegóły na stronach internetowych www.swietokrzyska.policja.gov.pl oraz www.witd.kielce.pl.

Tag:
Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO