Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowa ramówka Radia eM. Będzie się działo!

niedziela, 13 września 2020 16:02 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Nowe programy, nowe głosy i jeszcze lepszy kontakt ze słuchaczami. Tak w kilku słowach można streścić to, co będzie się działo na antenie Radia eM Kielce jesienią. Już od poniedziałku startujemy z nową ramówką.

Nie zabraknie w niej doskonale znanych naszym słuchaczom pasm. Tradycyjnie budzić będziemy ich w audycji „eM na dzień dobry”, a w poniedziałki, środy i piątki zapewnimy im nieco rozrywki w ciekawym konkursie: „Trzymam w garści”. Co w garści trzyma Krzysztof Kubalski będzie można zgadywać o godzinie 9.15. W paśmie „Blisko Południa” przygotowaliśmy dla Państwa audycje poświęcone m.in. zdrowiu, urodzie czy zwierzakom. Jak informuje Piotr Michalec, dyrektor programowy Radia eM Kielce, priorytetem stacji jest to, by być jak najbliżej słuchaczy.

Dzwońcie, poinformujemy

– Właśnie temu posłuży codzienne pasmo „Radio Otwarte”, które nasi odbiorcy będą nie tylko mogli usłyszeć, ale i współtworzyć. Pochylimy się w nim nad aktualnymi problemami mieszkańców. Brakuje kursów linii autobusowych, chodnik wymaga remontu, a może decyzje władz miasta wzbudzają kontrowersje? Czekamy na takie sygnały w poniedziałki „W rytmie miasta” od godziny 13 do 14. Program poprowadzi Aleksandra Niemczyk i Mateusz Kaczmarczyk – informuje Piotr Michalec.

W pozostałe dni tygodnia w „Radiu Otwartym” będziemy poruszali tematy związane m.in. z cyberzagrożeniami, hejtem, a także kulinariami czy kulturą. Pasmo poprowadzą pary prezenterów: Małgorzata Cioroch i Krzysztof Kubalski, Aleksandra Rękas i Michał Sierlecki, oraz Aleksandra Niemczyk i Michał Sierlecki. W problemy naszych słuchaczy wsłuchamy się jednak nie tylko w tym programie. Od rana do wieczora na sygnały mieszkańców regionu będziemy czekali pod telefonem interwencyjnym. Zgłoszenia przyjmiemy również w nocy. Najświeższe informacje z regionu Piotr Zawadzki i Michał Łosiak zaprezentują w serwisach informacyjnych. Specjalnie dla naszych słuchaczy wyszukają też najważniejsze treści z Sieci i przygotują kalendarium. Po godzinie 16. antenę przejmie zespół reporterów. Wraca „Emisja Specjalna”, w której zaprezentujemy najważniejsze informacje dnia w formie krótkich radiowych reportaży.

Muzyka i nie tylko

W wieczornych pasmach zaserwujemy naszym słuchaczom dużo dobrych dźwięków. Do godziny 20. o najlepszą muzykę zadbają: Mateusz Żelazny, Karol Kaleta i Michał Sierlecki. Wieczorami nie zabraknie też dobrego słowa. Tydzień rozpoczniemy na sportowo – z programem „Cały ten sport” Mateusza Żelaznego, a potem do świata ekologii zaproszą słuchaczy Beata Kwieczko i Piotr Wójcik – gospodarze audycji „Ekoaktywni”. Wtorki to audycja religijna „Tak wierzę” Katarzyny Bernat, środy – znane i lubiane „100 procent dla rodziny”, a czwartki historyczna „A to historia” Katarzyny Bernat. W soboty o poranku antenę przejmą „Dzieciaki Cudaki” pod wodzą Ewy Lubacz. Potem podamy „Sto pomysłów na weekend”. W niedziele najważniejsze informacje z życia diecezji kieleckiej przekażemy w „Pulsie Kościoła Kieleckiego”. Nie zabraknie też dużej dawki muzyki chrześcijańskiej oraz uwielbianego przez naszych słuchaczy „Koncertu Życzeń”.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielką rolę media pełnią w wyborach konsumenckich. Aby być dobrym doradcą, dwa razy w miesiącu zbierzemy opinie naszych słuchaczy o tym, z czyich usług są najbardziej zadowoleni. Wszystko to na 107,9 FM w Kielcach i okolicach oraz 91,8 FM w Busku-Zdroju i okolicach. Wzbogacimy też naszą ofertę programów wideo do obejrzenia na naszej stronie internetowej. „Przejdźmy na Ty”, czyli program, dzięki któremu bliżej poznamy osoby, których decyzje dotyczą mieszkańców naszego regionu, „Ja tylko pytam” – ożywione debaty z udziałem włodarzy i radnych miasta, a także „Wszechrozmowy”, czyli duchowo-humanistyczne dyskusje – to tylko niektóre z naszych propozycji do obejrzenia jesienią. Zapraszamy!

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO