Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Będzie "Magiczne Zakończenie Wakacji". Pieniądze dało Miasto

wtorek, 03 marca 2020 17:01 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W ostatni weekend sierpnia w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni odbędzie się Festiwal "Magiczne Zakończenie Wakacji". Tegoroczna impreza zostanie zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miasta.

Do tej pory "Magiczne Zakończenie Wakacji" było współorganizowane i sponsorowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, ale pod koniec października ubiegłego roku zarząd województwa wycofał się ze współpracy, tłumacząc że ma inne priorytety jeśli chodzi o promocję naszego regionu. Po tej sytuacji pomoc zaoferował Urząd Miasta.

- Cieszymy się, że impreza się odbędzie i miejmy nadzieję, że utrzymamy ją w kalendarzu wydarzeń, które będą się odbywać w naszym mieście - mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Tegoroczne "Magiczne Zakończenie Wakacji" odbędzie się 29 i 30 sierpnia. Jak co roku galę poprowadzą członkowie Kabaretu Skeczów Męczących. - Cieszymy się, że impreza z wielkimi gwiazdami muzycznymi i z najlepszymi kabaretami w Polsce może odbywać się w Kielcach, bo tyle jej edycji zaowocowało tym, że jest rozpoznawalna w całym kraju. To piękna rzecz, że udało nam się pozostać w mieście, z którym jesteśmy związani, bo mieliśmy różne propozycje przeniesienia tej imprezy do innych miejsc. My jednak nie chcieliśmy tego, ponieważ od początku jesteśmy z nią bardzo związani - mówi Karol Golonka z Kabaretu Skeczów Męczących.

Producentem Festiwalu będzie tak samo, jak w ubiegłym roku kielczanin Konrad Smuga. - To jest impreza największej komercyjnej stacji telewizyjnej i radiowej w Polsce. To, że chcą one żegnać wakacje w Kielcach jest bardzo ważnym elementem, którego nie mogliśmy stracić, bo na markę tej imprezy pracowaliśmy bardzo długo. Chcemy zrobić największą imprezę wakacyjną w Polsce. W ramach promocji będziemy robić też filmy o Kielcach - informuje Smuga, również reżyserujący "Magiczne Zakończenie Wakacji".

Partnerami imprezy ze strony miasta będą Targi Kielce, Wodociągi Kieleckie i Kieleckie Centrum Kultury. - Dla nas decyzja włączenia się finansowo w to przedsięwzięcie ma dwa aspekty. Pierwszy to aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu za to, co się dzieje w Kielcach i za budowanie marki, jak i utrzymywania pozytywnej relacji z mieszkańcami Kielc. Im Kielce będą się lepiej kojarzyć, tym łatwiej będzie nam zapraszać gości do naszych Targów. Drugi aspekt polega na tym, że mamy nadzieję być obecni w programie, który w poprzednich latach miał ponad dwumilionową widownię - dodaje Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Na razie nie ma jeszcze szczegółowego programu imprezy. Wiadomo tylko, że w sobotę odbędzie się koncert muzyczny, zaś w niedzielę gala kabaretowa, a do Kielc mają przyjechać największe gwiazdy polskie i światowe.

Podczas ostatniej edycji festiwalu w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia prezentowali się między innymi Cleo, Piotr Cugowski, Margaret, Enej, Roksana Węgiel, Sarsa oraz gwiazdy światowe na czele z Alvaro Soler i Alice Merton.

Koszt organizacji imprezy będzie podobny jak w ubiegłym roku. Miasto wyda na nią około 100 tysięcy złotych, a Targi Kielce i Wodociągi Kieleckie po 150 tysięcy złotych. Niedługo rozpocznie się sprzedaż biletów, które mają być w podobnej cenie, jak w poprzednim roku.

Transmisja obu koncertów będzie można obejrzeć na żywo w telewizji POLSAT 29 i 30 sierpnia. W czasie największej oglądalności ubiegłorocznego Magicznego Zakończenia Wakacji przed telewizorami było prawie 4 miliony widzów Polsatu. Zarówno Świętokrzyska Gala Kabaretowa, jak i koncert Przebój Lata RMF FM i Telewizji Polsat znalazły się w czołówce najchętniej oglądanych programów. Oba wydarzenia były transmitowane na żywo z Kadzielni. W telewizji pojawiały się spoty promujące województwo.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO