Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Baza wypoczynku MEN

poniedziałek, 10 lipca 2017 13:44 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Minister Edukacji Narodowej za pomocą systemu teleinformatycznego prowadzi Bazę wypoczynku. Jest ona dostępna na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach.  Dzięki niej rodzice mogą sprawdzić, czy kolonia na którą wyruszają ich dzieci jest właściwie zorganizowana. 

W bazie umieszczane są tylko takie zgłoszenia, które spełniły wszystkie wymagania formalne określone przepisami prawa. -  Nadzór nad takimi wypoczynkami sprawuje kuratorium, Państwowa Straż Pożarna a także służby sanitarne – informuje Tomasz Pleban, wicekurator oświaty w Kielcach.

Kuratorium przypomina jednocześnie, że organizatorzy wypoczynku muszą zgłosić każdą formę wypoczynku (kolonie, obóz, zimowisko, półkolonię, wyjazd zagraniczny) do odpowiedniego kuratora oświaty. Należy to zrobić minimum 21 dni przed wyjazdem.

- Tylko organizatorzy, których kuratorzy oświaty umieścili w bazie wypoczynku, dostali zgodę na prowadzenie kolonii czy obozu – podkreśla Tomasz Pleban.

Rodzice, którzy mają wątpliwości co do informacji znalezionych na portalu lub informacje te są niezgodne z tymi, które podał organizator powinni zgłosić to   kuratora oświaty.

Oprócz informacji na temat wypoczynków oraz ich organizatorów na portalu znajdziemy między innymi poradnik, jak przygotować dziecko do wyjazdu w zależności od pory roku. Organizatorzy znajdą z kolei instrukcję, jak prawidłowo zarejestrować ofertę organizowanego wypoczynku.

 Informacje są dostępne na stronie: wypoczynek.men.gov.pl

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO