Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO + GALERIA] „Alleluja czyli Happy Day” rozpoczęte. Znamy laureatów konkursu o „Kryształową Barkę”

sobota, 27 lipca 2019 22:33 / Autor: Wiktor Żelazny

Znamy zwycięzców konkursu o „Kryształową Barkę”, który odbył się wczoraj w ramach Festiwalu „Alleluja czyli Happy Day”. W kategorii "utwór własny" tryumfował zespół Tree of Sounds, natomiast w kategorii "znana piosenka w poetyce chrześcijańskiej" lauretem został zespół Retrospekcja.

Artyści byli oceniani w dwóch kategoriach. Pierwsza to najlepsze wykonanie piosenki religijnej. W drugiej uczestnicy rywalizowali, wykonując własne utwory o tematyce religijnej. - Bogu dziękuję, że mamy taki poziom. To nie jest jakieś getto muzyczne, religijne, artystyczne, to nie są jakieś pogranicza. Chwalimy Boga coraz piękniej i donośniej, coraz rzadziej fałszując i to bardzo cieszy. Wykonawcy są coraz lepsi, nie tylko pod względem wokalnym, ale również muzycznym. W stosunku do ubiegłego roku, który nie był zły, widać progress. No, wdzięczne są te dzieci, Bóg się może cieszyć - powiedział Leszek Kumański, organizator wydarzenia.

Laureaci zostaną nagrodzeni podczas niedzielnego koncertu na kieleckiej Kadzielni. Wtedy też powtórnie będziemy mogli usłyszeć ich utwory. - Jest bardzo fajna atmosfera, jesteśmy pozytywnie zaskoczone i pomimo tego, że już trochę zmęczone, to jednak zadowolone. Czujemy się bardzo dobrze, ja nie tremowałam się w ogóle - mówiły Sylwia Olejniczak i Julia Stańczak. - Jest wspaniała atmosfera, poziom bardzo wysoki i wszyscy na prawdę super zaśpiewali - dodała Oliwia Konieczna.

Pełna lista laureatów:

Kategoria: Utwór własny:

I miejsce: Tree of Sounds

II miejsce: Pathlife

III miejsce: Stan Ger

Wyróżnienia:  Iwona Pietrala, Klaudia Koval, Piotr Salata, Promyczki Dobra, Oliwia Konieczna

Kategoria: Znana piosenka w poetyce chrześcijańskiej

I miejsce:Retrospekcja

II miejsce: Marta Słociak - Wiszniewska

III miejsce: Wiktoria Zwolińska

Wyróżnienie:  Martyna Brak, To ON, Sylwia Olejniczak & Julia Stańczak, Schola Jerzyki, Julia Waszczyk

Opracowali: Weronika Grela i Wiktor Żelazny

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO