Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Agata Wojtyszek nowym wojewodą świętokrzyskim

wtorek, 08 grudnia 2015 11:24 / Autor: Radio eM
Facebook
Radio eM

Z rąk premier Beaty Szydło nominację na fotel wojewody świętokrzyskiego otrzymała Agata Wojtyszek. Tym samym zastąpi obecnie urzędującą Bożentynę Pałkę-Korubę. Radio eM Kielce podało informację jako pierwsze.

Agata Wojtyszek została zgłoszona przez posła Krzysztofa Lipca, szefa świętokrzyskiego PiS, jako jedna z trójki kandydatów na to stanowisko. Oprócz niej rekomendowany został Janusz Knap, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach oraz Zbigniew Koniusz, lekarz z Pińczowa. Wewnętrzna opozycja w świętokrzyskim PiS zgłosiła jeszcze dwie osoby.

Dotychczas Agata Wojtyszek była wicestarostą starachowickim. Ma 48 lat. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: zarządzanie oświatą, informatyka, oligofrenopedagogika, andragogika. Pracowała jako nauczyciel matematyki i informatyki w starachowickich szkołach. Jest ekspertem ds awansu zawodowego nauczycieli i edukatorem na kursach kwalifikacyjnych zarządzania oświatą. W latach 2007 - 2014 była dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Starachowicach. W 2014 roku została wybrana radną Rady Powiatu Starachowickiego, pełniła funkcję Wicestarosty Starachowickiego. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, należy do NSZZ Solidarność. Jej pasje to śpiewanie - śpiewa w Chórze Meridies oraz turystyka piesza i rowerowa. Jest kibicem siatkówki i piłki ręcznej. Mąż Michał jest nauczycielem bibliotekarzem. Mają dwóch synów. Michał jest studentem IV roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; Wiktor to żołnierz Wojska Polskiego, student III roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO