Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Adamczyk z poparciem PSL i wykluczony z SLD

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Adamczyk z poparciem PSL i wykluczony z SLD

Kielce / 09 sierpnia 2018 / Tekst
fot.www.facebook.com/adamczykkielce fot.www.facebook.com/adamczykkielce

Kielecki radny, doradca marszałka Adama Jarubasa oraz prezes Stowarzyszenia Czas na Kielce - Krzysztof Adamczyk oficjalnie otrzymał poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego w walce o fotel prezydenta Kielc.

Będzie to drugi start Adamczyka w wyborach na włodarza miasta. Cztery lata temu zdobył niecałe 21% zajmując drugą pozycję za Wojciechem Lubawskim. - W tym roku liczę na 25% w pierwszej turze, a potem chce walczyć o zwycięstwo - zapowiada Adamczyk.

Prezes PSL w Kielcach, Dawid Kędziora zaznaczył, że Krzysztof Adamczyk to kandydat bezpartyjny i niezależny. - Współpracując ze sobą w Radzie Miasta nie mieliśmy sytuacji, w których się na nim zawiedliśmy. Doceniamy jego pracę i to co zrobił dla swojego stowarzyszenia - mówi Kędziora.

Jak podkreślił marszałek Adam Jarubas współpraca zakłada również stworzenie wspólnych list PSL i stowarzyszenia "Czas Na Kielce" do kieleckiej Rady Miasta. - Samorząd to przestrzeń, która nie powinna być upolityczniona - tłumaczy.

Po ogłoszeniu poparcia PSL, Krzysztof Adamczyk został wykluczony z klubu radnych SLD, do którego należał. "Podjęliśmy decyzję o usunięciu Krzysztofa Adamczyka z Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy, że dostał się on do Rady Miasta Kielce z listy SLD, po czym zrezygnował z członkostwa w partii choć pozostawał członkiem Klubu Radnych.

Postanowiliśmy wykluczyć Kol. Krzysztofa z Klubu Radnych po tym, kiedy oficjalną stała się informacja, że będzie tworzył listy wyborcze wspólnie z PSL i będzie kandydatem PSL na urząd Prezydenta Kielc. Liczyliśmy, że podejmując taką decyzje zachowa się przyzwoicie i odejdzie z własnej inicjatywy. Niestety tej przyzwoitości zabrakło" - czytamy w oświadczeniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna