Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Rok Pieszego. Będzie bezpieczniej?

poniedziałek, 21 stycznia 2013 14:50 / Autor:

Policjanci i samorządowcy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym: w województwie świętokrzyskim zainaugurowany został Rok Pieszego.

20 tysięcy wypadków w ciągu ostatnich dziesięciu lat; śmierć dwóch tysięcy czterystu osób w pojazdach i niemal tysiąca pieszych – te dramatyczne statystyki chce zmienić świętokrzyska policja. Z roku na rok i tak jest lepiej, ale świadomość użytkowników dróg trzeba stale podnosić, dlatego funkcjonariusze zainaugurowali Rok Pieszego.

Zaktywizowanie przedsięwzięć związanych z poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach to zadanie, jakie nałożył na świętokrzyskich funkcjonariuszy Komendant Główny Policji. W efekcie stróże prawa zapowiadają m.in. kaskadowe pomiary prędkości, wzmożone służby z wykorzystaniem wideorejestratorów, a także współpracę z Inspekcją Transportu Drogowego oraz Strażami Miejskimi i Gminnymi.

Policjanci zapowiadają też, że będą kontynuować swoje cykliczne akcje i zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców w ramach kontroli pod hasłem „Trzeźwy poranek" oraz - bezpieczeństwo przewożonych osób w busach czy ciężarówkach. Funkcjonariusze promują także noszenie elementów odblaskowych.

Tymczasem statystyki już powinny napawać optymizmem, bo zdaniem funkcjonariuszy, wskazują, że stan bezpieczeństwa na świętokrzyskich drogach stale się poprawia. W 2002 roku w wypadkach w naszym regionie zginęło w sumie 298 osób, wśród nich było 121 pieszych. Dziesięć lat później, w 2012 roku, ofiar było łącznie 134, z czego 63 to piesi.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO