Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO] Przy Ściegiennego brakuje koszy

piątek, 24 lipca 2020 09:13 / Autor: Marzena Rygiel
fot. Piotr Wójcik
Marzena Rygiel

Mieszkańcy Kielc uskarżają się na niedostateczną ilość śmietników w mieście. Największy problem stanowi ulica Ściegiennego, gdzie odległość między jednym koszem a drugim wynosi... 400 metrów! Co na to Miejski Zarząd Dróg?

Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że utrzymanie czystości w mieście skutecznie utrudnia brak koszy. Jednym z takich miejsc jest ulica Ściegiennego, gdzie śmietnik znajduje się przy skrzyżowaniu z Miodowicza, kolejny stoi dopiero przy Sklepie Kibica.

– Oczekuje się od nas żebyśmy sprzątali po naszych pupilach, nie zaśmiecali chodników i pasów zieleni przy nich. Chcemy stosować się do zasad, ale liczymy na to, że ktoś ułatwi nam zadanie i postawi wystarczającą liczbę pojemników na śmieci – mówi mieszkanka Kielc.

 Dodatkowym paradoksem przy ulicy Ściegiennego jest to, że na odcinku 400 metrów nie znajduje się ani jeden kosz, a kawałek dalej stoją dwa praktycznie zaraz koło siebie.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, przyznaje, że na wschodniej stronie ulicy brakuje śmietnika. Nie padają jednak żadne konkretne obietnice.

– Po stronie, gdzie znajduje się Wojewódzki Dom Kultury liczba koszy jest wystarczająca. Jeśli chodzi o przeciwną, rzeczywiście możemy rozważyć jego ustawienie. Musimy przyjrzeć się sytuacji – mówi Skrzydło.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO