Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Schody do zalewu wyremontowane. Skuteczna interwencja mieszkańców

czwartek, 23 lipca 2020 13:23 / Autor: Marzena Rygiel
Foto Facebook Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych
Marzena Rygiel

Schody przy ulicy Jesionowej, które prowadzą do zalewu doczekały się naprawy. Przyczyniły się do tego zgłoszenia mieszkańców.

Mieszkańcy Kielc zaalarmowali i doczekali się szybkiej reakcji. Zwrócili uwagę na to, że schody, z których korzysta mnóstwo pieszych, matek z wózkami oraz starszych osób nie nadawały się do użytku.

 – Stopnie, które prowadzą z ulicy Jesionowej do zalewu wołają o pomstę do nieba. Są w tragicznym stanie, a z każdym dniem jest coraz gorzej. To przypomina bardziej zjeżdżalnię z progami zwalniającymi niż schody. Przecież tam może dojść do tragedii – mówił wówczas mieszkaniec Kielc.

Jakiś czas po zwróceniu uwagi na zły stan schodów zostały one odgrodzone taśmą i postawiono na nich słupki.

Jak dowiedzieliśmy się od Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych pracownicy zakładu poprawili już estetykę schodów i można z nich bezpiecznie korzystać . Dodatkowo na górze oraz na dole stopni umieszczono specjalne płytki z wypustkami, które służą niepełnosprawnym.

W dalszym ciągu na remont oczekują drugie schody, które prowadzą do zbiornika od ulicy Klonowej. RPZiUK zapewnia, że informację o problemie przekaże odpowiednim osobom. Wtedy po wydaniu im zlecenia, możliwe będzie podjęcie przez nich prac.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO