Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[GALERIA] Galeria prac Janusza Buczkowskiego już otwarta!

poniedziałek, 20 lipca 2020 13:34 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Portrety, pejzaże, fotografie Kielc z dawnych czasów. Te i wiele innych zdjęć można zobaczyć w nowo otwartej galerii przy ulicy Paderewskiego 24 w Kielcach.

Autorem wszystkich prac jest współttwórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, znany kielecki fotograf i autor książek Janusz Buczkowski, którego fotografie zdobią między innymi Muzeum Narodowe w Kielcach. 

─  Umieściłem w mojej galerii zdjęcia, na których zawarta jest część mojego życia. W swojej karierze miałem wiele wystaw na całym świecie, opowiadających na przykład o krajach Europy, Tokio, ale i pięknie Włocławka. One tworzyły coś jednolitego, jeden zwarty temat. Natomiast tutaj mamy do czynienia ze zbiorem pracy twórczej, tworzonej przez ponad pięćdziesiąt lat - wyjaśnia fotograf.

Pomimo wielu swoich osiągnięć Janusz Buczkowski nie spoczywa na laurach i ciągle pozostaje aktywny.

─  W maju skończyłem 88 lat, ale cały czas próbuję coś robić. Właśnie dlatego powstała ta galeria. Postanowiłem, że wynajmę sobie pomieszczenie, gdzie umieszczę swoje prace, aby ludzie mogli je podziwiać  ─ informuje. 

­ Autor zdjęć zapewnia, że galerię można zwiedzać wielokrotnie, ponieważ ma w planach wymienianie fotografii. Ekspozycję obejrzymy w wakacje od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 14 oraz od 16 do 18.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO