Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kradną rowery na potęgę – w Kielcach kilka zgłoszeń tygodniowo

czwartek, 16 lipca 2020 11:22 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W okresie letnim kieleccy policjanci odnotowują zdecydowanie więcej kradzieży rowerów niż w pozostałych miesiącach. Nic w tym dziwnego - miłośników jednośladów nie brakuje w naszym mieście, a i przestępcy wykazują się coraz większą pomysłowością…

Duża liczba kradzieży spowodowana jest także tym, że w wielu miejscach nie ma możliwości prawidłowego zabezpieczenia roweru. A nawet jeśli jest, to nie zawsze z niej korzystamy.

- W lecie, gdy często zostawiamy jednoślady przed sklepami, zakładami pracy, czy blokami, rabusie mają spore pole do popisu. Na terenie Kielc otrzymujemy po kilka takich zawiadomień w każdym tygodniu. Niestety, bardzo często właściciele nie zabezpieczają należycie swoich rowerów – wyjaśnia Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dobrym sposobem na uchronienie się od kradzieży jednośladu jest klasyczna linka zabezpieczająca.

- Jeszcze lepiej schować rower do mieszkania czy piwnicy. Zdarzają się też niestety, choć znacznie rzadziej, kradzieże z włamaniem, gdy rabusie dostają się na przykład do garażu i go plądrują – było tak niedawno w Miedzianej Górze. Bywa i tak, że mieszkańcy pozostawiają swój sprzęt bez żadnego zabezpieczenia na klatce schodowej – dodaje policjant.

Mundurowi przypominają, że za kradzież grozi do pięciu lat więzienia. W przypadku rabunku z włamaniem, jest to nawet dziesięć lat pozbawienia wolności.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO