Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ruszyło „Mieszkanie za Remont”. Znamy szczegóły

czwartek, 09 lipca 2020 11:46 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Kielcach startuje długo oczekiwany program „Mieszkanie za Remont”. – Osoba która wykona remont lub adaptację lokalu na własny koszt i podpisze umowę najmu lokalu, może zostać zwolniona z czynszu nawet przez 60 miesięcy  – tłumaczy prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Zwrot podatków

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy naszego miasta, którzy znajdują się na liście osób ubiegających się o mieszkanie, którego właścicielem są Kielce. Miasto posiada obecnie 145 pustostanów. Utrzymywanie każdego z nich to dodatkowy koszt, obciążający miejski budżet.  Pomysłem MZB na przekazywanie mieszkań potrzebującym rodzinom jest program „Mieszkanie za remont”. Rodzin czekających na własne "cztery kąty" w Kielcach jest około tysiąc, a na udział w programie miałoby szanse około trzysta z nich. Warunkiem są odpowiednie dochody zapewniające realizację remontu, koszt prac może wynieść bowiem nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Zakres robót w zależności od lokalu jest różny. Często konieczna jest wymiana instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, uzupełnienie tynków, malowanie, wymiana okien, podłóg - wylicza Krzysztof Miernik, p.o. dyrektora MZB. – Wyznaczyliśmy już dziewięć lokali mieszkalnych w różnych częściach miasta do remontu przez przyszłych najemców we własnym zakresie i na ich koszt. Mieszkania znajdują się w budynkach wielorodzinnych na osiedlach Czarnów i Szydłówek – dodaje.

Uczestnicy programu zwolnieni są również z czynszu. Jeżeli koszt remontu wynosi poniżej 15 tysięcy złotych to okres zwolnienia wynosi do 36 miesięcy, powyżej tej kwoty – do 48 miesięcy, zaś powyżej 30 tysięcy – 60 miesięcy.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej propozycji, w pierwszej kolejności muszą wypełnić i dostarczyć wniosek o zamiarze przystąpienia do programu „Mieszkanie za Remont”.

Wniosek: http://www.bip.kielce.eu/attachments/1036567/6045872/1.2/zarz%C4%85dzenie.nr%20266_2020.pdf

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO