Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Mieszkanie za remont? Miasto chce oddać pustostany

poniedziałek, 15 czerwca 2020 15:12 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Mieszkanie za remont – to jeden z pomysłów Miejskiego Zarządu Budynków na przyznanie należących do miasta pustostanów. Z programu będą mogły skorzystać rodziny oczekujące na swoje „cztery kąty” od miasta. Propozycja czeka na akceptację radnych na czwartkowej sesji.

Miasto Kielce posiada obecnie 145 pustostanów. Utrzymywanie każdego z nich to dodatkowy koszt, obciążający miejski budżet.  – Zbliżamy się do liczby 150 pustostanów. Planujemy sprzedaż kilku z nich, aby za uzyskane pieniądze móc wyremontować pozostałe mieszkania – tłumaczy Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków.

Kolejnym pomysłem MZB na przekazywanie mieszkań potrzebującym rodzinom jest program „Mieszkanie za remont”. Takich rodzin w Kielcach jest około tysiąc, a na udział w programie miałoby szanse około trzysta z nich. Warunkiem są odpowiednie dochody zapewniające realizację remontu, koszt prac może wynieść bowiem nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.  – Szczegóły znajdą się w regulaminie – dodaje dyrektor Miernik, który informuje, że w pilotażowym programie w puli znajdzie się dziewięć mieszkań.  

O przyszłości programu zdecydują kieleccy radni. Mógłby on ruszyć już w połowie lipca, a podpisanie umów prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec sierpnia.  

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO