Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Coraz bliżej laboratorium GUM w Kielcach? "Dofinansowanie jest zabezpieczone"

piątek, 12 czerwca 2020 19:41 / Autor: Michał Łosiak
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak

Dofinansowanie na laboratorium GUM w Kielcach jest zabezpieczone – zapewnia minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Ze względu na pandemię koronawirusa konieczne były rozmowy w tej sprawie z Komisją Europejską.

Przypomnijmy, że długo oczekiwana inwestycja ma powstać przy ulicy Wrzosowej w Kielcach, niedaleko Starostwa Powiatowego. – Budowa laboratoriów Głównego Urzędu Miar jest dla regionu świętokrzyskiego ogromną szansą rozwojową i najważniejszą inwestycją w najbliższych latach. Zgoda Komisji oznacza możliwość zwiększenia dofinansowania ze środków UE bez dodatkowych obciążeń dla partnerów projektu. Cieszę się, że Komisja uznała nasze argumenty. Jestem przekonany, że ta inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2023 roku i będzie służyć regionowi i Kielcom przez kolejne lata – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Jak dodaje minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak negocjacje z Komisją Europejską były konieczne ze względu na zmiany rynkowe spowodowane koronawirusem. – Budowa Kampusu i wsparcie jej z funduszy unijnych podlega wielu różnym przepisom polskim i unijnym. Mamy tu do czynienia między innymi z zasadami dotyczącymi wydatkowania środków unijnych na infrastrukturę badawczo-rozwojową. Uzgodnienia z Komisją Europejską to kolejny krok w realizacji inwestycji – zauważyła.

W ramach Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach mają powstać nowoczesne laboratoria, których zadaniem będzie m.in. współpraca ze świętokrzyskim biznesem.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO