Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

MIASTO

Tadeusz Sikora p.o. dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej

środa, 03 czerwca 2020 11:35 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zarząd województwa świętokrzyskiego powierzył obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeuszowi Sikorze, kierownikowi Oddziału Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego.

Decyzję o zmianach na stanowisku dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej podjęto dzisiaj (3 czerwca) podczas posiedzenia zarządu województwa świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że dotychczasowy dyrektor placówki, Mariusz Masny, sam zwrócił się z prośbą o odwołanie go ze stanowiska. Złożony wniosek motywował względami osobistymi.

Decyzją zarządu województwa świętokrzyskiego, od 8 czerwca, do czasu wyboru nowego dyrektora, placówką pokieruje Tadeusz Sikora, wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Wcześniej pracował jako muzealnik w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, gdzie przez dwa lata pełnił również funkcję p.o. dyrektora. Tadeusz Sikora od roku piastuje stanowisko kierownika Oddziału Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO