Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Budowa Ściegiennego wkrótce ruszy. Jest duże dofinansowanie!

czwartek, 17 stycznia 2013 13:26 / Autor:

Jest umowa na dofinansowanie rozbudowy ulicy Ściegiennego. Miejski odcinek drogi krajowej nr 73i będzie zmodernizowany ze wsparciem środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zwrot podatków

Inwestor ma zagwarantować z własnych środków 21 mln zł, jednocześnie licząc na 122 mln dotacji. Te pieniądze mają być przeznaczone nie tylko na roboty budowlane, ale też na wykup gruntów i opłaty dla nadzorcy inwestycji.

Umowa o dofinansowanie została podpisana pomiędzy Centrum Unijnych Projektów Transportowych z siedzibą w Warszawie, a miastem Kielce, które jest Beneficjentem Projektu.

- Jeszcze nie będzie tak komfortowo, bo zdajemy sobie sprawę, że wszyscy zanim dojadą do Kielc będą tułać się po jednojezdniowej drodze, ale od Bilczy już zacznie się Europa. Za nami 10 lat pracy, 4 lata oczekiwania na pieniądze i wreszcie ruszamy. Myślę, że za dwa lata będziemy już przecinać wstęgę. To ważny, piąty wyjazd z Kielc i cieszę się, że będzie on wyglądał po europejsku – mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc

Tymczasem Miejski Zarząd Dróg rozpatruje oferty, jakie spłynęły w przetargu na realizację inwestycji. Najmniejszą kwotę za przebudowę trasy wiodącej z Kielc do Morawicy - niespełna 66mln zł -zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart z Kielc.

 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO