Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność skorzystają z darmowych porad prawnych

piątek, 22 maja 2020 13:29 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą mogą skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej lub Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego prowadzonych przez Miasto Kielce. Konsultacje odbywają się telefonicznie lub za pomocą komunikatorów internetowych.

Zwrot podatków

Rozszerzenie kręgu odbiorców bezpłatnych porad prawnych o osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą było możliwe dzięki ustawie, która weszła w życie 14 maja.

- Wynika to z faktu, że taki drobny przedsiębiorca często nie ma środków na opłacenie profesjonalnego wsparcia. Natomiast w tym wyjątkowym okresie, stanie epidemii, kiedy liczba przepisów, która wchodzi w życie jest naprawdę duża, taka pomoc prawna jest bardzo potrzebna - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

W czasie obowiązywania stanu epidemii udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się za pośrednictwem telefonu lub komunikatora internetowego.

Porady udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu 41 36 76 703.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO