Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Jak segregować odpady? Eneris uruchomił bezpłatną infolinię dla kielczan

poniedziałek, 11 maja 2020 15:40 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Jedenastego maja obchodzimy Dzień bez śmiecenia. Obchodom tego święta patronuje wiele firm, m.in. Eneris, która uruchomiła bezpłatną infolinię dla mieszkańców Kielc poświęconą segregacji odpadów.

Infolinia 0 800 033 445 jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach do 12 do 16. - Została stworzona po to, aby dopytywać o szczegóły dotyczące segregacji śmieci, bo na kolorowych pojemnikach znajdują się naklejki informujące gdzie i co należy wrzucić, ale problemy pojawiają się przy odpadach takich jak. np. korek od wina lub magnes na lodówkę z porcelanowym elementem - mówi Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor do spraw komunikacji w firmie Eneris.

System segregowania śmieci w Kielcach funkcjonuje od 2013 roku. Kolejne pojemniki były wprowadzane sukcesywnie i kielczanie mieli możliwość, żeby przyzwyczaić się do segregowania, ale jeszcze wiele osób nie wrzuca śmieci do odpowiednich kubłów.

- W ubiegłym tygodniu ukazały się wyniki nowych badań, według których trzy czwarte Polaków deklaruje, że segreguje odpady. Z kolei zgodnie z innymi jesteśmy na przedostatnim miejscu w Europie pod kątem recyklingu. Oznacza to, że wiele osób radzi sobie z segregowaniem podstawowych odpadów, ale jakość surowca, który uzyskujemy jest cały czas niewystarczająca. Dlatego organizujemy różne akcje promocyjne - tłumaczy Magdalena Sułek-Domańska.

Obecnie mamy pięć pojemników na odpady. Jak segregować śmieci? Posłuchaj:

Oprócz infolinii, mieszkańcy Kielc mogą korzystać z adresu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także znaleźć informacje na stronie www.eneris.pl/jaksegregowac.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO