Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Senator Krzysztof Słoń: Pamiętamy o tamtych wydarzeniach

piątek, 10 kwietnia 2020 13:22 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Krzysztof Słoń
Michał Łosiak

Hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej oddał dziś senator Krzysztof Słoń, składając kwiaty i zapalając znicze przy miejscach pamięci w naszym mieście. – Pandemia nie zwalnia nas z tego obowiązku – mówił Radiu eM Kielce parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że w kwietniu 1940 roku sowieci przystąpili do mordowania polskich jeńców wojennych, których grzebano w masowych grobach. Z kolei, siedemdziesiąt lat później, 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej zginęła 96-osobowa delegacja, udająca się do Katynia na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wśród przedstawicieli naszego kraju był m.in. prezydent Lech Kaczyński z małżonką. – To była wielka tragedia. Mieli oddać hołd zamordowanym na nieludzkiej ziemi żołnierzom, policjantom, inteligencji. Nie dotarli jednak na miejsce - mówi Krzysztof Słoń.

Senator złożył  kwiaty i zapalił dziś znicze przy pomniku Przemysława Gosiewskiego, tablicy na murze kieleckiej katedry, Pomniku Katyńskim i głazie na kieleckiej Grabinie. – Musimy pamiętać o tych wydarzeniach, bo one budują naszą tożsamość. Dzięki ofierze tych osób jesteśmy Polakami i możemy żyć w wolnym kraju. Przez tę duchową łączność stanowimy z nimi jedno – dodał senator.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO