Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Na Stadionie powstają apartamenty i… wycinane są drzewa

wtorek, 10 grudnia 2019 09:47 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Mateusz Wolski
Michał Łosiak

Trwa budowa dwóch apartamentowców na kieleckim Stadionie niedaleko restauracji Stangret. Inwestycja budzi kontrowersje nie tylko ze względu na miejsce, w którym trwają prace, ale również na wycinkę drzew.

Dwa budynki, pięć kondygnacji i kilkadziesiąt mieszkań – tak będą wyglądały powstające apartamentowce na kieleckim Stadionie.  Inwestorem jest firma Becher, która prowadzi prace na terenie działki odkupionej od restauracji Stangret. – Mamy pozwolenie na budowę. Zaczęliśmy od wyburzenia istniejącego tam budynku i wycinki drzew kolidujących z naszą inwestycją – mówi Mirosław Głowacki, prezes firmy Becher.

To właśnie wycinka drzew budzi najwięcej kontrowersji. Jak mówi nam Mirosław Głowacki jego przedsiębiorstwo uzyskało zgodę na usunięcie 40 z nich. – Postaramy się uratować około sześciu drzew. Też mnie boli serce, bo nie lubię niszczyć przyrody – dodaje.

stang

Wątpliwości budzi również samo miejsce, w którym powstać ma czteropiętrowy budynek mieszkalny. Inwestycja uzyskała jednak wszelkie możliwe zgody i pozwolenia. – Było wystąpienie o warunki zabudowy i nie mogliśmy odmówić. Nie ma tutaj planu zagospodarowania, czyli działa zasada dobrego sąsiedztwa. Skoro więc funkcja zabudowy rodzinnej jest w pobliżu, bo mamy tam wielorodzinny budynek socjalny, to na podstawie analiz wydaliśmy zgodę – mówi Radiu eM Kielce Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury.

Co ciekawe, obok działki odkupionej od restauracji Stangret, Becher posiada również nieruchomość nabytą od miasta. Jak jednak zapewnia właściciel firmy, obecnie nie ma planów inwestycyjnych w tym miejscu.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO