Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[GALERIA] Ślubowanie uczniów ze szkoły mundurowej

piątek, 27 września 2019 14:55 / Autor: Weronika Grela
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Grela

Za nami ślubowanie uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Wydarzenie to było oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego młodzieży z ZDZ-u.

Zwrot podatków

Ponad 300 osób wzięło udział w dzisiejszym ślubowaniu na kieleckim Placu Wolności. –Jest to kolejna przysięga, w której biorę udział. Kiedy przychodzi ich czas, czas tych przyrzeczeń młodzieży to czuję się pięćdziesiąt lat młodszy, ponieważ około tyle lat temu byłem w wojsku w Jeleniej Górze. Cieszy mnie widok młodych ludzi w mundurach, którzy mają tak wielkie zaangażowanie w uroczystość - mówi Jerzy Wątroba, prezes ZDZ.

Młodzież rozpoczęła dzisiejsze święto Mszą Świętą. Natomiast później uczniowie uroczyście przemaszerowali na Plac Wolności. – Zawsze staram się być i uczestniczyć w tym wydarzeniu, które organizuje ZDZ. Zdaję sobie sprawę, że dla tych młodych ludzi, dla ich rodzin oraz wychowawców jest to bardzo ważny dzień. Z dumą przychodzę na ten plac podczas przysięgi żołnierzy służby zasadniczej oraz tych z Wojsk Obrony Terytorialnej i też tych młodych ludzi, którzy swoje życie wiążą z mundurem – podkreśla Krzysztof Słoń, senator PiS.

Do grona uczniów Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego dołączyli absolwenci gimnazjów oraz szkół podstawowych. – Klasy mundurowe to kwiat naszej młodzieży. W tym roku mamy absolwentów podstawówek i gimnazjów. Jest to różna młodzież. Osoby po gimnazjum na pewno są doroślejsze, bardziej przygotowane do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Uczniowie po szkole podstawowej są trochę bardziej nieporadni, ale myślę, że mają w naszej szkole dobrą opiekę i będą wszystko poprawnie realizować – tłumaczy Zbigniew Ciupiński, dyrektor Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Galeria zdjęć: Mateusz Wolski

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO