Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[GALERIA]Ślubowanie na Stadionie Lekkoatletycznym

poniedziałek, 23 września 2019 11:22 / Autor: Weronika Grela
Fot. Piotr Burda
Weronika Grela

Uczniowie klas pierwszych z V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach wzięli udział w nietypowym ślubowaniu na Stadionie Lekkoatletycznym. Po uroczystej części obchodów, licealiści wzięli udział w zawodach sportowych.

230 uczniów klas pierwszych V LO, którzy są absolwentami gimnazjum, wzięli udział w ślubowaniu. – Pomysł na organizację wydarzenia na stadionie zrodził się początkowo u nauczycieli wychowania fizycznego. Baliśmy się jedynie o pogodę. Dzisiaj mamy ślubowanie klas pierwszych po gimnazjum, a we wtorek, czyli jutro mamy ślubowanie klas pierwszych po szkole podstawowej, również na tym stadionie. Mamy dużą liczbę młodzieży, która zechciała uczyć się w naszej szkole, jest to ponad 450 osób – mówi Justyna Kukułka, dyrektor V LO w Kielcach.

Uczniowie po zakończeniu części oficjalnej wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych. – Wróciliśmy do naszej tradycji i zorganizowaliśmy ślubowanie właśnie tutaj. Z uwagi na podwójny rocznik musieliśmy rozłożyć je na dwa dni. Uczniowie wezmą udział w zawodach typowo lekkoatletycznych, czyli będzie bieg na 100m, bieg długi dla chłopców i dziewcząt, skok w dal i pchnięcie kulą – tłumaczy Dorota Wójciak, nauczycielka wychowania fizycznego w liceum im. ks. P. Ściegiennego.

Połączenie przez szkołę uroczystości związanych ze ślubowaniem i zawodów sportowych nie było przypadkowe. – Nasza szkoła jest jedną z najbardziej wyróżnionych szkół, jeśli chodzi o sport w Kielcach. Uzyskaliśmy za to w ubiegłym roku szkolnym wyróżnienie od prezydenta Bogdana Wenty – dodaje Justyna Kukułka.

We wtorek ślubowanie złożą licealiści z V LO, którzy są absolwentami szkoły podstawowej.

Galeria zdjęć: Piotr Burda

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO