Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prof. dr hab. J. Semaniak: Lokalizacja uczelni ma być nie tylko ładna, ale też funkcjonalna

piątek, 06 września 2019 11:27 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Kilka lat trwały starania władz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego o wybudowanie drogi między kampusem i aleją Solidarności. Teraz jest szansa, że takie połączenie powstanie.

Położone tam zostaną nie jedna, ale prawdopodobnie dwie drogi dojazdowe. Umożliwią łatwiejszy dojazd do uczelni. – Pierwsza, od strony północnej, to skutek porozumienia uczelni z Urzędem Marszałkowskim, ponieważ ulokował on na kampusie Świętokrzyskie Centrum Informacji i Transferu Technologii.  Druga powstanie od strony południowej. Tam się pojawił prywatny inwestor, który będzie stawiał biurowce i oczywiście zechce mieć do nich dojazd. Za budowę dróg odpowiedzialne jest miasto – mówi Piotr Burda, rzecznik prasowy UJK.

Jest szansa, że pierwsza powstanie już w przyszłym roku. - Cieszymy się, że te zapowiedzi są i liczymy na to, że zostaną one zrealizowane. Jeżeli mam wybiegać w przyszłość, widzę jakieś sensowne i celowe zagospodarowanie sąsiedztwa uniwersytetu, dawnej siedziby Exbudu czy biurowców spółek zlokalizowanych przy alei Solidarności. To jest teren przeznaczony na rozbudowę i dobrze byłoby, gdyby tak się  stało – mówi prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

Przypomnijmy, że aktualnie dojazd do kampusu odbywa się przez most nad ulicą Żniwną.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO