Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Żegnają lato z... Rajem. Trwa fajny festyn w Parku Miejskim

sobota, 31 sierpnia 2019 15:11 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Występy wokalne i taneczne, spotkanie z Myszką Miki, a także smaczne jedzenie czeka na kielczan w Parku Miejskim. Trwa tam impreza pod hasłem "Pożegnanie lata z Rajem", a jej główny cel to zbiórka pieniędzy na paczki dla hospitalizowanych dzieci oraz tych, które przebywają w Domu Samotnej Matki.

Głównym organizatorem jest Świętokrzyski Klub Abstynentów "Raj". – On istnieje od 35 lat, przychodzą tam młodzi ludzie, ale też starsi. Dlatego my, w ramach profilaktyki, od 15 lat organizujemy tego typu wydarzenia na powitanie wakacji oraz ich pożegnanie. W ramach tych festynów jest dużo zabaw, gier, ale również sporo mówimy o uzależnieniu oraz profilaktyce, tak na luzie, młodzi nie lubią słuchać tak "trucia" i ja też nie lubiłem. Dzięki klubowi abstynentów nie piję już 35 lat - tłumaczy Jerzy Polański, współzałożyciel "Raju".

Na festynie jest  również punkt Straży Miejskiej,  którym szczególnie zainteresowani są najmłodsi. - Przyszłam tu z dziećmi, ponieważ chcę, aby przez zabawę nauczyli się podstawowych zasad ruchu drogowego oraz miło spędzili czas - wyjaśnia pani Alicja.

Dodatkową atrakcją  będzie pokaz karate,  Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin, który zaplanowano na godz. 16.15. - Nie mogę się go doczekać. Od zawsze interesuję się karate, więc jestem pewny, że występ zrobi na mnie ogromne wrażenie. Może kiedyś uda mi się wystąpić razem z nimi - mówi Karol, który przyszedł do parku z rodzicami.

Pieniądze zbierane podczas imprezy przeznaczone zostaną na zakup świątecznych paczek dla dzieci z oddziału Hematologiczno - Onkologicznego Świętokrzyskiej Pediatrii, Domu Samotnej Matki oraz Centrum Interwencji Kryzysowej. - Każdego roku zbieramy środki na "Dar serca" i zawsze przekazujemy je na dzieci z konkretnego oddziału. Cieszymy się, że mamy taką możliwość i możemy choć trochę je wesprzeć - podkreśla Jerzy Polański.

Dzisiejszy festyn potrwa do godziny 19.30.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO