Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Edukacyjne innowacje na targach

czwartek, 06 października 2016 15:37 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Jeszcze tylko do jutra można odwiedzać Europejskie Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji, które odbywa się na Targach Kielce. Co można na nich zobaczyć?

Pyląca biała kreda na czarnej lub zielonej tablicy. To obrazek charakterystyczny dla szkół sprzed ponad dekady. Dziś ten niewątpliwy przeżytek zastąpiły już tablice interaktywne. Z biegiem lat stają się coraz bardziej dostępne i oferują coraz to ciekawsze funkcje. - Myślę, że jest to produkt, który dumnie zastąpi zieloną tablicę. Dzieci mają już nieco inne potrzeby edukacyjne i to jest produkt, który jest odpowiedzią na nie. Tablica oferuje prawie 2 metry kwadratowe powierzchni interaktywnej przy cenie poniżej 3 tysięcy złotych. To kwota akceptowalna przez szkoły i dzięki temu uczniowie mogą z nich korzystać - powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Magdalena Nowak z Grupy MAC.

A jak na nowinki techniczne w edukacji reagują nauczyciele? Z tym pytaniem poszliśmy do Małgorzaty Rębosz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Część nauczycieli jest otwarta na nowe technologie, ale część boi się ich, ponieważ ich po prostu nie zna. Staramy się więc zapoznać ich z nimi i sprawić, by szkoła szła z duchem czasu, ale i z poszanowaniem tradycji. Nic nie zastąpi zapachu książki i słowa pisanego - oceniła Rębosz.

Nowinki techniczne to jednak nie wszystko, co można zobaczyć na Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji. Jakie inne ciekawostki prezentują wystawcy? O tym najlepiej przekonać się osobiście… Do jutra za darmo.

 

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO