Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości

wtorek, 04 września 2018 11:03 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Ogólnopolska akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski”odbędzie się 9 września od godz. 11.00 do 15.00 w Parku Miejskim w Kielcach. Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. 

Jak informuje Urząd Miasta Kielce, akcja polega na przekazywaniu mieszkańcom sadzonek drzew w zamian za określona ilość odpadów, do których należą zgniecione butelki PET, baterie, zgniecione puszki aluminiowe. 

Za 10 sztuk surowców wtórnych będzie można otrzymać jedną sadzonkę jubileuszowego drzewa w pojemniku wraz z certyfikatem i instrukcją sadzenia.

Również za wypełnienie testu dotyczącego dbałości o środowisko naturalne, oszczędzania energii, walki ze smogiem, odnawialnych źródeł energii lub testu odnoszącego się do rocznicy odzyskania niepodległości, będzie można otrzymać jedną lub dwie sadzonki drzewa w pojemniku w zależności od liczby uzyskanych prawidłowych odpowiedzi. Kielecką akcję organizuje Urząd Miasta Kielce i WFOŚIGW w Kielcach we współpracy z ENERIS Surowce S.A.

Inicjatorem akcji jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Akcja objęta jest Honorowym Patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO