Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

100 litrów krwi zebrane. Akcja zakończona sukcesem

poniedziałek, 16 lipca 2018 10:55 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

„100 litrów krwi na 100-lecie odzyskanie niepodległości w 100 dni” – tak brzmiało hasło akcji honorowego oddawania krwi zorganizowanej przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Cel inicjatywy został osiągnięty.

Akcja rozpoczęła się w kwietniu. Każdy, kto chciał wspomóc inicjatywę mógł to zrobić zarówno podczas comiesięcznej akcji prowadzonej w CPdMZ w Kielcach, jak i w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na hasło „100”. Głównymi dawcami byli żołnierze służby przygotowawczej, którzy szkolą się w jednostce na kieleckiej Bukówce. Krew oddawali także pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej i osoby cywilne z regionu świętokrzyskiego.

– Ponad 100 litrów krwi przekazane zostało do RCKiK. Pomysł zorganizowania akcji wiązał się z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. My jako żołnierze bardzo dobrze znamy wartość krwi i jak ważne jest jej pozyskiwanie. Ze względu na jej braki w okresie wakacji to niezwykle istotne, aby przekazywać od siebie ten najcenniejszy dar serca – mówi porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy CPdMZ.

Akcja zakończyła się 13 lipca, jednak nie jest to koniec inicjatywy krwiodawstwa na kieleckiej Bukówce. – W dalszym ciągu będziemy honorowo oddawać krew. Zarówno żołnierze, jak i osoby cywilne będą miały okazję do pomocy potrzebującym – dodaj porucznik Rzadkowska.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO