Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/26443

WIADOMOŚCI KIELCE

Ubiegający się o piątą kadencję Wojciech Lubawski wraz z kandydatami na radnych z jego ugrupowania spotkali się z działkowcami. Urzędujący prezydent obiecał dalsze wsparcie finansowe w postaci 1 miliona złotych rocznie.

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jego podstawowym celem jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. W przedsięwzięcie włączył się Szpital Kielecki św. Aleksandra, w którym personel lecznicy nieprzerwanie od godziny 12. do 12.33 wykonywał  resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

W domu dla kobiet przewlekle psychicznie chorych przy ulicy Żeromskiego w Kielcach otwarto nowe sale terapeutyczne, w których mieszkanki będą mogły uczestniczyć w warsztatach terapii zajęciowej. Podczas uroczystości grupa teatralna "Albercik" przedstawiła inscenizację z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wodociągi na starych fotografiach

Kielce / 16 października 2018 /

Na kieleckim Rynku można oglądać wystawę "Wodociągi Kieleckie -Dziecko niepodległej Polski". Ekspozycja prezentuje reprodukcję archiwalnych fotografii z czasów II Rzeczpospolitej, obrazujących budowę i rozbudowę miejskiego systemu wodociągów i kanalizacji.

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego poszukuje wolontariuszy do udziału w 26. corocznej kweście na konserwację zabytkowych pomników i rzeźb cmentarnych, która odbędzie się 1 i 2 listopada w godzinach od 9 do 18 w ponad 20 punktach kieleckich cmentarzy: Starym, Nowym, Partyzanckim, Wojskowym i Prawosławnym, na Piaskach, Białogonie i w Cedzynie.

46-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Krakowskiej. Kobieta trafiła do szpitala.

W poniedziałek w kieleckim ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta. Batalia o powołanie gremium trwała ponad kilkanaście miesięcy.

Przedstawiciele PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Oddział Elektrociepłownia Kielce, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podpisali list intencyjny rozpoczynający realizację programu "Ciepła woda użytkowa" na terenie Kielc. Zawarto także umowy o współpracy, dotyczące realizacji pierwszych dwóch inwestycji w ramach programu.

W Domu Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki w Kielcach otwarto Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Placówka będzie udzielać całodobowych świadczeń m.in. pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych oraz psychologicznych.

- Są przed nami dwa zadania. Pierwsze to kolejna kadencja prezydenta Lubawskiego w Kielcach, a drugie to odsunięcie Polskiego Stronnictwa Ludowego od władzy w sejmiku - mówił na świętokrzyskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, prezes Jarosław Kaczyński.

Biskup Jan Piotrowski wręczył dyplomy przewodnikom świętokrzyskim PTTK uczestniczącym w XIX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. Uroczystość, która odbyła się w Auli Wyższego Seminarium Duchownego, była także okazją do podsumowania działań związanych z rajdem.

12 października w całej Europie świętowany jest jako Dzień Erasmus+. W obchody tego dnia czynnie włączyli się uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 w Kielcach, którzy zorganizowali otwarte zajęcia edukacyjne pod nazwą "GeocachePicNic - nasza Niepodległa".

Strona 1 z 864

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna