STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Mistrzowskie Kielce

Kielce / 20 czerwca 2018 /

6548 uczniów z 64 kieleckich szkół wzięło udział w zawodach na szczeblu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Od soboty, 23 czerwca kielczanie mogą korzystać z basenu przy ulicy Szczecińskiej. W tym roku obiekty przeszły lekką renowację.

"Niepodległość! Kielce 1918-2018" - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczne Święto Kielc, które rozpocznie się 22 czerwca i potrwa 3 dni. Od wczoraj na ulicy Sienkiewicza trwa Jarmark poprzedzający świętowanie. 

Kubuś potrzebuje krwi

Kielce / 20 czerwca 2018 /

Kubuś ma trzy miesiące, ale choruje na białaczkę. Pilnie potrzebuje krwi, która może uratować mu życie.

Targi GameON przed nami

Kielce / 20 czerwca 2018 /

Finał polskiej ligi e-sportowej, turnieje, ale również wielu wystawców związanych z branżą gier komputerowych – tak będzie wyglądała kolejna edycja targów GameON, które rozpoczną się już 23 czerwca.

Na kieleckim deptaku pojawiły się już pierwsze stoiska z produktami regionalnymi, które będą sprzedawane podczas tegorocznego Święta Kielc. Wśród nich nie zabrakło straganów z chlebem, wędlinami czy słodyczami litewskimi.

 

Trwa budowa Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach czyli docelowej siedziby  Wydziału Humanistycznego. Budynek powstaje obok Biblioteki Uniwersyteckiej i Centrum Języków Obcych przy ul. Świętokrzyskiej. W najbliższy czwartek, 21 czerwca  o godz. 10 odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

"Z nami bezpiecznie i ekologicznie". Pod takim hasłem przy kieleckim stadionie Kolporter Arena odbył się we wtorkowe przedpołudnie festyn edukacyjny. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 1 - 4 ze szkół podstawowych z naszego miasta. W organizację zaangażowały się służby ratunkowe, straż miejska i graniczna, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji.

Dzień Otwartych Koszar

Kielce / 19 czerwca 2018 /

Dziś w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce odbył się Dzień Otwartych Koszar. Zwiedzający zobaczyli broń, pojazdy, ale również wojskowy śmigłowiec.

W tym roku mija 10 lat od zamknięcia popularnego basenu "Tęcza". Obiekt popada w ruinę, podobnie jak pozostałe budynki sportowe w pobliżu kieleckiego zalewu. Wygląda na to, że w najbliższym czasie stan rzeczy się nie zmieni.

Ulica Barwinek do remontu

Kielce / 18 czerwca 2018 /

Jeszcze w tym roku ulica Barwinek zostanie wyremontowana. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę tej drogi na odcinku od ulicy Wrzosowej do Kochanowskiego wraz z fragmentem ulicy Starowapiennikowej. 

Kolejna instytucja włącza się w akcję „Kielce dla Syrii”. Specjalne warsztaty będą okazją do pomocy zniszczonemu przez wojnę państwu.

Uczniowie z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Słowackiego wygrali w pierwszym maratonie programistycznym Hackathon Idea Kielce, który odbył się w Targach Kielce. Młodzi programiści stworzyli aplikację Red Alert Ma, która ma usprawnić komunikację między obywatelami i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w mieście.

24 działaczy opozycji antykomunistycznej otrzyma w piątek Krzyże Wolności i Solidarności. Uroczystość odbędzie się 22 czerwca o godz. 15 w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN.

Strona 1 z 713

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna