online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W tę niedzielę 25 lutego Fundacja DOGadanka, Fundacja MEGAMOCNI i Politechnika Świętokrzyska zapraszają na I Turniej Piłkarski (NIE)Pełnosprawni MEGAMOCNI. Impreza sportowa w hali sportowej PŚK rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 14. W akcji będziemy mogli zobaczyć między innymi znanych kielczan.

Pracownicy Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur działającego przy urzędzie Rzecznika Praw Obywatelskich spotkali się w Kielcach z przedstawicielami instytucji, w których znajdują się osoby pozbawione wolności. Chodzi o takie miejsca jak Areszt Śledczy, zakłady psychiatryczne, młodzieżowe ośrodki wychowawcze czy domy pomocy społecznej. Specjaliści współpracujący z RPO opowiedzieli m.in. o nieprawidłowościach wykrytych podczas kontroli w placówkach na terenie Kielc, Buska-Zdroju, Morawicy czy Końskich. Wskazali także przykłady dobrych praktyk.

To już koniec ferii

Kielce / 23 lutego 2018 /

Ferie zimowe dobiegają końca. Za dziećmi i młodzieżą dwa tygodnie laby. W tym czasie dzieci wyjeżdżały za zimowe wypoczynki, odwiedzały swoją rodzinę w innych rejonach Polski czy regionu lub pozostali w mieście. A podczas ferii w Kielcach było co robić.

Wszystkie panie, które będą chciały dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie, posłuchać o tym, jak badać piersi a także  jakich sygnałów nie należy lekceważyć będą to mogły zrobić już 10 marca.  Tego dnia w Domu Kultury Zameczek w Kielcach odbędzie się I Świętokrzyski Onkopiknik dla Kobiet pod hasłem: "Damy dają radę".

Na jednej z ulic kierowca zauważył jadącego całą szerokością jezdni osobowego peugeota, który najechał na krawężnik. Na jednym z parkingów mężczyzna zatrzymał 47- letnią kobietę, gdy wysiadała z samochodu i powiadomił o wszystkim mundurowych. Kierująca miała blisko 3 promile w organizmie i za to przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Marian Sosnowski od kwietnia przestanie pełnić funkcję dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Marian Sosnowski kierował miejską instytucją od początku jej istnienia, czyli od 2003 roku. 

Pasy ratują życie

Kielce / 23 lutego 2018 /

Jak właściwie i prawidłowo montować foteliki oraz zapinać pasy? Rodzice z dziećmi będą się mogli tego dowiedzieć na spotkaniu połączonym z profilaktycznym pokazem w najbliższą niedzielę w kinie Helios o godzinie 10:30, na który zapraszają policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W czwartek w nocy zmarł Jarosław Radkiewicz, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością kieleckiego ratusza. Jarosław Radkiewicz miał 60 lat. Był absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej. 

Już wkrótce Klinika Położnictwa i Ginekologii  Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach rozpocznie realizację kompleksowego programu ochrony zdrowia prokreacyjnego. W strukturach lecznicy powstał bowiem Ośrodek Leczenia Niepłodności.

Michał Sołowow utrzymał drugą pozycję w rankingu najbogatszych Polaków według branżowego magazynu Forbes. Kielczanin przegrał jedynie z Dominiką i Sebastianem Kulczyk, jednak jak uzupełniają esperci Forbesa ich aktywa należy podzielić na dwa. To naturalnie dałoby Sołowowowi pierwszą pozycję.

Coraz bliżej remontu ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Miodowicza do ul. Tarnowskiej. Decyzje o zezwoleniu na przeprowadzenie inwestycji wydał już prezydent Kielc. Kolejnym krokiem jest pozyskanie rządowego dofinansowania.

10 pomysłów na rewitalizację ulicy Bodzentyńskiej wpłynęło na konkurs ogłoszony przez kielecki magistrat. Teraz wszystkie prace zostaną przeanalizowane, a najlepszą z nich poznamy w środę 28 lutego.

Choć do święta miasta pozostało jeszcze blisko 4 miesiące, to poznaliśmy już szczegóły corocznej imprezy. Tym razem odbędzie się pod hasłem "Niepodległość! Kielce 1918-2018".

Po raz dziewiąty do Kielc zawitały Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów Dla Matki i Dziecka Kids’ Time. Jest to przegląd najnowszych osiągnięć w branży dziecięcej. Ponad 500 wystawców przyjechało z 21 krajów. Zainteresowanie było tak duże, że do 7 hal, którymi dysponuje kielecki ośrodek, dobudowana została jeszcze jedna.

Strona 1 z 692

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna