Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Dwa samchody osobowe zderzyły się w poniedziałek popołudniu na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Seminaryjskiej. W związku ze zdarzeniem trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Co spotkało mieszkańców ziemi kieleckiej podczas okupacji niemieckiej? O tym możemy dowiedzieć się z portalu zapisyterroru.pl, który przygotował Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami. W serwisie zapoznamy się z zeznaniami świadków zbrodni hitlerowskich dokonanych w naszym regionie. Ogromna baza danych opracowana przez historyków będzie prezentowana w Kielcach sobotę 1 lipca na Wzgórzu Zamkowym.

Miasto podjęło uchwałę wykonawczą  o likwidacji VIII LO im. Henryka Sienkiewicza. W najbliższy czwartek  zostanie ona poddana głosowaniu radnych. 

Praca w wakacje

Kielce / 26 czerwca 2017 /

Rozpoczęły się wakacje.  Dla jednych  oznacza to wypoczynek dla innych okazję do zarobku. Każdego dnia w siedzibie Młodzieżowego Biura Pracy w Kielcach pojawia się około kilkunastu  młodych osób poszukujących pracy sezonowej.  O możliwość zatrudnienia w wakacje pytają nawet czternastoletnie dzieci.

Koncert zespołu T.Love na kieleckim Rynku zakończył trzydniowy cykl imprez związanych ze Świętem Kielc. Przy dźwiękach ikony polskiego rocka bawiły się setki kielczan.

Przedstawienie teatralne, konkursy, gry, zabawy i występy artystyczne – to tylko kilka z wielu atrakcji, które przygotowały w tym roku Wodociągi Kieleckie w ramach Święta Wody. Impreza odbyła się na Placu Artystów. 

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Kielc i rzeczywiście jest adekwatne o tego co dzieje się w centrum stolicy regionu. Mieszkańcy Kielc mogą spróbować sił w przeróżnych dyscyplinach sportowych, poznać ofertę klubów z województwa świętokrzyskiego oraz podpatrzeć zawodowców. 

Mieszkańcy Kielc chętnie korzystali z bezpłatnych wejść do instytucji kultury w ramach Białej Nocy. Hitem okazał się spektakl Teatru im. Stefana Żeromskiego - "Kropka Kreska Kropka Kreska, w którym wzięło udział blisko 100 osób. 

Od koncertu Tadka, Rovera i KęKę rozpoczęło się tegoroczne Święto Kielc. Największą publiczność zgromadził pochodzący z Radomia Kękę.  

Jak wygląda praca w firmach zagranicznych? Jakimi zasadami rządzą się systemy podatkowe w innych europejskich państwach? Czy nasi rodacy dobrze radzą sobie prowadząc biznes za zachodnią granicą kraju? Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach może poznać odpowiedź na te pytania dzięki kilkutygodniowym stażom w ramach unijnych projektów dla młodzieży. W tym tygodniu kielczanie wrócili ze szkolenia w Londynie. Natomiast w maju uczniowie „Kopernika” byli w Berlinie.

Blisko 10 tysięcy zagranicznych kibiców, fenomenalna atmosfera w centrum i wysoka frekwencja na każdym meczu rozgrywanym na Stadionie Miejskim. Młodzieżowe Euro w Kielcach to niewątpliwy sukces, na którym zarobili przede wszystkim kieleccy restauratorzy.

Ostatni dzwonek

Kielce / 23 czerwca 2017 /

Uczniowie zakończyli dziś rok szkolny i odebrali świadectwa. Teraz czeka ich zasłużony, dwumiesięczny wypoczynek. Jak go spożytkują?

Firma ITS Michalczewski, która złożyła najbardziej korzystną ofertę w przetargu na obsługę komunikacji na terenie Kielc i 9 ościennych gmin dostarczyła niezbędne dokumenty do Zarządu Transportu Miejskiego. Jesli urzędnicy pozytywnie je zweryfikują od 1 stycznia 2018 zmieni się przewoźnik w Kielcach. 

Od 1 października w całej Polsce zacznie funkcjonować tzw. „sieć szpitali”.   W Świętokrzyskiem niemal wszystkie lecznice zostaną do niej włączone. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł mówił dziś w Kielcach o korzyściach jakie przyniesie ta zmiana. Według niego sieć zapewni lepszą opiekę nad pacjentami. 

Strona 1 z 650

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay