Dąbrowa 750x200

Na antenie: Lato od rana
Radio eM
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Lato od rana
Radio eM
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Radna Rady Miasta Kielce Joanna Winiarska odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Zadeklarowała jednak, że chce nadal "pracować dla swoich wyborców".

Jedenastoosobowa reprezentacja Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach weźmie udział w Parkinsoniadzie. Sportowo-integracyjna impreza dla osób z tą chorobą odbędzie się w dniach od 7 do 9 września w Liptowskim Mikułaszu na Słowacji.

 

- Dlaczego na ulicy Pileckiego wybudowano buspasy skoro jeździ tam jeden autobus? - pytają słuchacze Radia eM Kielce. - Takie są potrzeby przewozowe w tamtym rejonie - odpowiadają urzędnicy.

Miejski Zarząd Dróg unieważnił przetarg na wdrożenie Inteligentnego Systemu Transportowego w Kielcach. Oferty okazały się zbyt drogie, a drogowcy będą musieli okroić projekt.

Z bezpłatnego badania słuchu, porad profilaktycznych oraz konsultacji protetyków będą mogli skorzystać w piątek mieszkańcy Kielc i okolic podczas akcji, którą przeprowadzi firma KIND Aparaty Słuchowe. Badania będą wykonywane w specjalnym słuchobusie, który zaparkuje na ulicy Sienkiewicza.

Tłumy Kielczan wzięły udział w Pikniku Rodzinnym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się w Kielcach od uroczystej Mszy Świętej w kościele garnizonowym. Po modlitwie, wojskowi wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali ulicami miasta na Plac Wolności. Tam odbyła się część oficjalna wydarzenia

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności. Będzie miała ona ogromne znaczenie dla samorządów.

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował kiedy odbędą się wybory samorządowe. Według rozporządzenia pierwsza tura planowana jest na 21 października, natomiast druga 4 listopada. 

Ostateczna wersja projektu pomnika Przemysława Gosiewskiego została przekazana do odlewni. Pomnik stanie przy ulicy Warszawskiej, w pobliżu „Przystanku Historia”. Sylwetka parlamentarzysty odlana będzie z brązu. Monument ma przedstawiać posła stojącego za mównicą, wykonaną z kamienia świętokrzyskiego.

Od dziś na terenie przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach będą pobierane opłaty za postój samochodu. Jak podkreśla Anna Mazur-Kałuża rzecznik lecznicy, te działania mają pomóc w opanowaniu chaosu komunikacyjnego, który panuje przy placu szpitalnym.

Drogowcy wymieniają chodniki na najbardziej zniszczonych ulicach w Kielcach. W budżecie miasta, podobnie jak w zeszłym roku, przeznaczono na ten cel trzy miliony złotych.

O miesiąc wcześniej zakończy się przebudowa ulicy Cmentarnej w Kielcach. Nowa droga znacznie ułatwi dojazd do cmentarza w Cedzynie.

15 sierpnia na Placu Moniuszki w Kielcach odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Strona 1 z 728

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna