online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Mieszkańcy Kielc i regionu walczą o montaż czujników pomiaru jakości powietrza w konkursie "Wiem czym oddycham". Do rywalizacji zgłoszono kilkadziesiąt lokalizacji w całym województwie świętokrzyskim.

Ks. biskup Jan Piotrowski poświęcił kamień węgielny pod budowę nowego pawilonu szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych  i Administracji w Kielcach. Nowy budynek stanie przy ulicy Wojska Polskiego. Zostanie połączony z siedzibą zakładu opieki zdrowotnej MSWiA.

Szlachetna Paczka po raz siedemnasty

Kielce/Świętokrzyskie / 10 grudnia 2017 /

Tegoroczna Szlachetna Paczka dotarła do ponad 900 świętokrzyskich rodzin. Wsparcie od darczyńców wolontariusze przekazali w drugi weekend grudnia. W Kielcach finał akcji skupił się w murach 3. LO imienia C. K. Norwida, gdzie organizowane jest centrum logistyczne dla obszaru stolicy województwa.

Platforma do wypożyczania aut przez indywidualnych właścicieli zwyciężyła w trzeciej edycji kieleckiego Startup Weekendu. Jurorzy oceniali w sumie 5 biznesplanów firm wykorzystujących nowe technologie. W imprezie wzięło udział 50 osób. Grupy miały w sumie 54 godziny na przygotowanie kompletnego planu dla startupu. Trzeciej odsłonie wydarzenia przyświecało hasło „Smart City”, dlatego uczestnicy opracowywali rozwiązania wspierające miasta i ich mieszkańców.

Pierwsza edycja turnieju e-gamingowego odbędzie się już w styczniu 2018 roku w Kieleckim Parku Technologicznym. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie branżą e-sportową, nie tylko w naszym kraju.

Ach, co za ślub!

Kielce / 09 grudnia 2017 /

Już po raz dziesiąty hale Targów Kielce zapełniły się sukniami ślubnymi, garniturami i biżuterią oraz wszystkim tym, co potrzebne jest do organizacji ślubu i wesela. Wszystko za sprawą kolejnych Ogólnopolskich Targów Ślubnych Modny Ślub, odbywających się w ten weekend.

"Gdzie są pługi i piaskarki?" - takie pytanie nieraz padało, gdy spadł śnieg, a na drogach zrobiło się biało. Od nowego roku będzie można sprawdzić, gdzie i w jakich godzinach jeżdżą służby porządkowe.

Nie są im obojętne losy potrzebujących. Na swoim koncie mają już wiele akcji charytatywnych. Mowa o Zespole Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke Bosaka w Kielcach.  Już wkrótce w murach tej placówki odbędzie się kolejna edycja Świątecznej Loterii Fantowej. Tym razem cała społeczność szkolna chce pomóc  Amelce Gajęckiej –  niezwykłej wojowniczce, która każdego dnia walczy o lepsze jutro.

Około 700 lektur szkolnych w wersji tekstowej można znaleźć na portalu lektury.gov.pl uruchomionym przez Ministerstwo Rozwoju oraz resort cyfryzacji. Część utworów jest dostępna także w wersji dźwiękowej.

Zgodnie z tradycją przed świętami Bożego Narodzenia na kieleckim Rynku pojawi się Jarmark Świąteczny. Tym razem potrwa od 16 do 22 grudnia. 

Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę dworca autobusowego w Kielcach, jednak start inwestycji będzie lekko opóźniony. Ruszy dopiero w marcu.

Kielczanie walczą o instalację kolejnych czujników smogu w stolicy województwa świętokrzyskiego. Jest to możliwe w ramach ogólnopolskiej akcji „Wiem, czym oddycham”. Do tej pory w Kielcach zgłoszono 12 lokalizacji. Na jedną z nich możemy oddać swój głos.

87 specjalistów i 46 rezydentów  z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wypowiedziało już klauzulę opt – aut. Oznacza to, że nie godzą się na pracę ponad normę. Tymczasem w lecznicy nie ma odpowiedniej liczby specjalistów, by wszyscy lekarze pracowali jedynie 48 godzin tygodniowo.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta kieleccy radni zgodzili się na przekazanie właścicielom hotelu Grand Best Western terenu przy ulicy Czarnowskiej. Powstanie tam parking wielopoziomowy.

Strona 1 z 679

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna