Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

We wtorek w Muzeum Zabawek i Zabawy rozstrzygnięto X edycję konkursu "Zabawka przyjazna dziecku". Wśród 53 nadesłanych prac najciekawszą okazała się zabawka "Twins - zagrasz w sąsiedztwo" autorstwa Agnieszki Pluszczewicz.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach w związku z imprezą „Xmas Truck Tour 2018. Świąteczne ciężarówki Coca – Coli” w dniach 13-17.12.2018 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w obszarze Śródmieścia Kielc.

Kolejny krok w stronę budowy budynków Głównego Urzędu Miar. W przyszłym tygodniu poznamy firmę, która zaprojektuje nowoczesny kampus laboratoryjny. Do ostatniego etapu konkursowego zakwalifikowało się 6 firm.

Kieleccy urzędnicy pytają mieszkańców co zrobić z pomnikiem Kobiety autorstwa Józefa Opali. Rzeźba stała na skwerze ulicy Kościuszki, Bodzentyńskiej i IX Wieków Kielc, ale stanął tam inny pomnik - Wincentego Witosa.

Prawie 10 000 uczniów z 12 kieleckich szkół wzięło udział w drugiej edycji projektu "Akademia Bezpieczeństwa - edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych w Kielcach". Na poniedziałkowej konferencji w Komendzie Miejskiej Policji podsumowano działania, które zostały podjęte w związku z projektem.

Patriotyzm wczoraj, dziś i jutro – to spotkanie, które odbyło się 10 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kielcach. Młodzi ludzie mogli lepiej poznać wartości patriotyczne, ale i sami przekazali swoim rówieśnikom jak ważna jest miłość do Polski.

Weź się podziel!

Kielce / 12 grudnia 2018 /

Kilkukrotnie już pisaliśmy o koncercie charytatywnym „Weź się podziel", który odbędzie się 17 grudnia i którego głównym organizatorem jest Radio eM. W jego trakcie zostanie przeprowadzona licytacja na rzecz chorych: 2-letniej Amelki i jej młodszej siostry Basi oraz Czesławy Śmiech, pracownicy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Dziś przedstawiamy ich historie.

W niedzielę 16 grudnia o godzinie 11 w Dworku Laszczyków przy ulicy Jana Pawła II w Kielcach odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Bożonarodzeniowe przysmaki  oraz rękodzieło  zaprezenyuje 45 wystawców, wśród nich m.in.  członkowie Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie.

Zapaleniem lampek na choince na Rynku zainaugurowany został sezon świąteczny w Kielcach. Tradycyjnie światełka zapalili z pomocą dzieci prezydent i przewodniczący Rady Miasta. Spotkanie umiliło wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych.

Mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego, wiedząc że ciąża jego żony jest zagrożona skontaktował się z dyżurnym kieleckiej komendy i poprosił o pomoc. Rzeczowa i opanowana rozmowa policjanta oraz przyszłego ojca sprawiły, że patrole szybko odnalazły osobowego opla. Dzięki temu niedługo potem na świat przyszedł chłopczyk.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbył się mikołajkowy koncert z udziałem Anny Hameli kieleckiej kompozytorki. Pracownicy i pacjenci lecznicy mogli posłuchać utworów klasyki francuskiej oraz piosenek autorskich artystki.

6 grudnia to dzień poświęcony świętemu Mikołajowi. To również czas, kiedy obdarowujemy się prezentami i dzielimy się z innymi. W pomoc zaangażowali się uczniowie klasy 5b z Zespołu Szkół Społecznych w Kielcach i wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”.

Strona 1 z 874

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna