Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Do zachowania pogody ducha namawiał ksiądz biskup Marian Florczyk seniorów z podkieleckiego Sukowa. Biskup pomocniczy Kurii Diecezjalnej w Kielcach był honorowym gościem trzeciej "Seniorady", czyli biesiadnego spotkania starszych mieszkańców miejscowości, organizowanego dorocznie przez Koło Gospodyń Wiejskich "Sukowianki znad Lubrzanki".

Najbliższe szkolenia kandydatów bez złożonej przysięgi wojskowej ruszają 8 września br. Jakie korzyści daje służba w Wojskach Obrony Terytorialnej i jak zostać Terytorialsem?

Choć trudno niektórych rodziców przekonać do szczepień dodatkowych, to   Świętokrzyskie znajduje się w czołówce pod względem liczby dzieci, które są szczepione obowiązkowymi szczepionkami  przeciwko chorobom zakaźnym. 

Dzień Otwarty na PŚK

Kielce / 19 kwietnia 2018 /

Tajemnice łazika marsjańskiego, programowania robotów czy pomiarów powierzchni terenu – mogli je poznać goście tegorocznego Dnia Otwartego na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnia zaprosiła do udziału w imprezie młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem swojej dalszej drogi.

Najwybitniejsi polscy i zagraniczni eksperci, z różnych dziedzin dermatologii i wenerologii, przyjechali do Kielc. W stolicy regionu odbywa się kolejna edycja Akademii Dermatologii i Wenerologii. Specjaliści rozmawiają między innymi o najnowszych metodach leczenia chorób dermatologicznych.

Do 30 września można składać wnioski o udzielenie dotacji na wymianę źródeł ciepła. Miasto zarezerwowało na ten cel 300 tysięcy złotych.

Jeszcze w tym roku w Kielcach powstanie kilka mini boisk dla najmłodszych mieszkańców. Na czwartkowej sesji Rady Miasta, radni zgodzili się przekazać milion złotych na ten cel.

Zapewnienie wsparcia dla policjantów i strażaków deklarował w Kielcach minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Jako przykład z niedalekiej przeszłości podawał wprowadzenie programu modernizacji służb. Obietnice padły podczas wspólnej odprawy z udziałem świętokrzyskiej policji i straży pożarnej.

 Zarząd Transportu Miejskiego ponownie uruchomi w dni powszednie drugą linię nocną. Pyta też pasażerów jak ma wyglądać nowa trasa.

Firma Michalczewski ponownie ma zarzuty do zapisów zawartych w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego. Tym razem chodzi o umowę na świadczenie usług na tzw. liniach unijnych.

Pileckiego z opóźnieniem

Kielce / 18 kwietnia 2018 /

Co najmniej miesiąc dłużej potrwa budowa ulicy Pileckiego w Kielcach. Inwestycja powinna zakończyć się do 31 maja, ale wykonawca już teraz poprosił Miejski Zarząd Dróg o przesunięcie terminu.

Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. W tym roku swoją wiedzę w  województwie świętokrzyskim sprawdzi ponad 11 tysięcy uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Na początek część humanistyczna.

Nie tak wyobrażano sobie spotkanie między władzami PKP, urzędu miasta i mieszkańcami na temat przebudowy dworca PKP w Kielcach. Dyskusji było sporo, za to konkretów niewiele.

Miejski Zarząd Dróg planuje wprowadzenie Inteligentnego Systemu Transportowego. Potężna inwestycja obejmie 61 skrzyżowań. We wtorek został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę ITS. 

Strona 1 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna