Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Likwidacja 3 linii autobusowych, zmiany w kursowaniu na kolejnych 7 oraz propozycje zmian cen biletów. Władze miasta chcą kompletnie przebudować kielecką komunikację miejską.

890 wystawców z 30 krajów świata, liczne premiery i innowacje technologiczne. Przemysłowa Wiosna zawitała do Targów Kielce, a hale wystawiennicze zamieniły się w najnowocześniejszą w Polsce fabrykę.

12 wydziałów oraz 4 komórki na prawach wydziałów - tak będzie wyglądał Urząd Miasta za prezydentury Bogdana Wenty, który dziś przedstawił reorganizację magistratu.

Najwyższa Izba Kontroli obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. W Pałacu Biskupów Krakowskich odbyły się regionalne obchody tej uroczystości, podczas których podsumowano wieloletnie działania tej instytucji, a także rozmawiano na temat wyzwań, które jeszcze przed nią stoją.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej przy ul. Marszałkowskiej prowadzonej przez Siostry Nazaretanki czują się oszukani przez władze miasta i rozważają skargę na prezydenta Kielc, Bogdana Wentę.

Węgierski zespół patriotyczny „Hungarica” zagrał w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.  Koncert zgromadził tłumy słuchaczy. Grupa wykonała swoje najbardziej popularne utwory, które odnoszą się m.in. do wspólnej, polsko-węgierskiej historii.

Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Republiki Węgier János Àder odsłonili popiersie Bèli Bartóka, węgierskiego kompozytora i pianisty, uważanego za jednego z największych kompozytorów XX wieku.

Pierwsze Damy Polski i Węgier: Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh odwiedziły uczestników turnieju szachowego zorganizowanego w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Prezydenci Polski i Węgier wraz z małżonkami uczestniczyli  w Gali Przyjaźni, głównym punkcie programu obchodów Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. To Kielce są w tym roku gospodarzem tego wydarzenia.

Prezydenci Polski i Węgier wraz z małżonkami uczestniczą w obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach. Po oficjalnym powitaniu doszło do spotkania „w cztery oczy” głów obu państw.

Zaognia się sytuacja związana z zamieszaniem wokół sprawy budynku dla Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej. W związku z brakiem ostatecznego porozumienia między miastem, a dyrekcją szkoły, rodzice uczniów zapowiadają na poniedziałek konferencję, na której przedstawią swoje stanowisko w sprawie.

Ośrodek dla dzieci z autyzmem na kieleckim Słowiku zwraca się o pomoc w odgruzowaniu placu wokół ośrodka.

Strona 1 z 895

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna