online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W połowie przyszłego roku urząd miasta wprowadzi się do dawnego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej. Przeniosą się tam wydziały komunikacji, spraw obywatelskich oraz rozwoju i rewitalizacji miasta.  

Od 21 do 25 sierpnia 2017 odbędzie się III edycja Festiwalu Smaku w Kielcach. Tym razem w tym kulinarnym wydarzeniu udział weźmie ponad 20 restauracji i kawiarni. Restauratorzy przez pięć dni festiwalu serwują danie główne + przystawkę w niezmiennej cenie 20 złotych lub deser i napój za 10 złotych. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kielc.

Pula biletów na sobotni koncert „Gwiazdy Letniego Nieba” organizowany przez miasto Kielce oraz Telewizję Polską wyczerpała się w ciągu kilku dni, jednak oszuści coraz częściej oferują je na aukcjach internetowych.  

Stolica województwa świętokrzyskiego będzie kandydować do nagrody Europejskiego Miasta Sportu 2018. – To piękny tytuł. Już wyobrażam sobie jak będziemy nim witać naszych gości na rogatkach naszego miasta – mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. 

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego odbyły się w Kielcach. Rozpoczęły się one Mszą św. w kościele garnizonowym. Po modlitwie, wojskowi wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali ulicami miasta na Plac Wolności. Tam odbyła się oficjalna część wydarzenia.

W związku z usuwaniem awarii magistrali wodociągowej przy ul. Jaworskiego konieczne było zamknięcie wody do budynków na osiedlu Słoneczne Wzgórze.

52. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej dotarł do Kielc. W niemal tygodniowym marszu udział wzięli harcerze, przedstawiciele wojska, grup rekonstrukcyjnych czy organizacji strzeleckich. Tradycyjnie, wędrówka rozpoczęła się 6 sierpnia na krakowskich Oleandrach. Wydarzenie zakończyły uroczystości na Placu Wolności w Kielcach.

Wakacje to intensywny czas robót budowlanych przy inwestycjach realizowanych w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Rozpoczął się ostatni etap finalizacji zadań, które zdobyły największe poparcie wśród mieszkańców Kielc. Część z nich będą gotowe do końca sierpnia.

Od piątku duże zmiany w organizacji ruchu na remontowanym skrzyżowaniu alei Popiełuszki i ulic Tarnowskiej i Wapiennikowej. 

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Kielc. Przy ul. Orlej powstał „Food Park. Skwer przy Orlej”, czyli strefa z foodtruckami, gdzie można zjeść oraz wypocząć na leżakach.

30 kolejnych elektronicznych tablic informacyjnych zostanie zamontowanych przy przystankach komunikacji miejskiej w Kielcach. Wykona je firma mpTechnology ze Słupska, która wygrała ogłoszony przez Zarząd Transportu Miejskiego przetarg.

Życie rodzinne, praca kapłańska i męczeństwo – z takimi etapami życia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki zapoznamy się oglądając wystawę, która otworzona została na Placu NMP przy kieleckiej katedrze. Plansze z fotografiami i opisami przygotował Instytut Pamięci Narodowej, a do Kielc sprowadzili je działacze „Solidarności”.

Pomimo otrzymania decyzji środowiskowej, szerokich konsultacji społecznych oraz zaawansowanych prac nad dokumentacją projektową przebudowa Placu Wolności jest mało realna. Powód? Brak pieniędzy.

W ten wtorek 15 sierpnia, w całym kraju obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Uroczystości z tej okazji odbędą się także w Kielcach. Rozpoczną się one o godzinie 10 Mszą świętą w intencji Ojczyzny i żołnierzy w kościele garnizonowym przy ul. Chęcińskiej.

Strona 1 z 659

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay