Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Prawie milion złotych na inwestycje otrzymało piętnaście Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Kielcach w ramach dotacji celowej na rok 2019 udzielonej przez prezydenta Bogdana Wentę. Środki zostaną przeznaczone m.in. na wykonanie odwodnienia, remonty, montaż monitoringu i budowę ogrodzeń.

Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszona współpraca z inwestorem, dzięki któremu w Kielcach powstaną nowe miejsca pracy. - Czekam na wyznaczenie terminu konferencji - mówi Danuta Papaj, wiceprezydent Kielc.

Już wkrótce przy ulicy Warszawskiej stanie pomnik tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego. – Jesteśmy w przededniu prac budowlano-montażowych – informuje senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń.

Zakończyły się prace przy budowie nowych atrakcji na kieleckiej Kadzielni. Na terenie rezerwatu powstały nowe trasy i ścieżki. I chociaż modernizacja dobiegła końca, teren nie został do końca uporządkowany, na co zwracają uwagę nasi słuchacze.

Brak środków finansowych i kumulacja roczników – to zdaniem Michała Brauna, radnego Platformy Obywatelskiej, negatywne efekty rządowej reformy edukacji, które dotknęły również Kielce. – Miasto powinno lepiej gospodarować budżetem i efektywniej wydawać środki – odpowiada radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Kisiel.

Dziś do godziny 15 mogą wystąpić braki lub niedobory wody w budynkach przy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Żeromskiego do ulicy Tarnowskiej. Ze względu na podłączenie wodociągu do nowych bloków, utrudnienia mogą również mieć miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek, w godzinach od 23 do 6. Zamknięty wtedy zostanie dopływ wody do budynków na osiedlach Bocianek, Szydłówek Górny, Domaniówka oraz w budynkach UJK, biurowcach Centrum Kongresowego i grupy Michała Sołowowa przy alei Solidarności.

Choć modernizacja Kadzielni wymaga jeszcze wielu poprawek, aby zapewnić komfort spacerowiczom (tematem zajmiemy się w nadchodzącym tygodniu), to trzeba przyznać, że wieczorem rezerwat przyrody wygląda wyjątkowo pięknie. Zapraszamy na wirtualny spacer po Kadzielni w obiektywie Piotra Michalca. 

Eksperymenty z ciekłym azotem, warsztaty chemiczne, zajęcia z robotyki oraz produkcja własnych projektów z papieru i tworzyw sztucznych to tylko nieliczne atrakcje, które czekały na uczestników pikniku ekologicznego, odbywającego się w ramach Święta Kielc na Rynku. Dużo działo się też w Parku Miejskim. 

Władze miasta nie rezygnują z budowy budynku California przy Kieleckim Parku Technologicznym. - Jest bardzo duża szansa na realizację inwestycji - mówi wiceprezydent Kielc, Danuta Papaj.

Ponad dwieście osób uczestniczyło w nocy świętojańskiej nad kieleckim zalewem. Było wspólne ognisko z kiełbaskami, śpiewy oraz puszczanie wianków na wodę.

Elewi złożyli uroczystą przysięgę wojskową w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Dla 130 żołnierzy to początek kariery wojskowej.

Trwa Święto Kielc, w ramach którego mieszkańcy naszego miasta i turyści mogą skorzystać z wielu atrakcji. Na Rynku został zorganizowany piknik militarny z okazji 30-lecia utworzenia Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, a na Placu Artystów festyn "Święto wody".

Od 1 czerwca możemy na wieżę klasztoru na kieleckiej Karczówce, która staje się powoli jednym z najpopularniejszych miejsc widokowych w naszym mieście.

Płk Paweł Chabielski wyróżniony

Drawsko Pomorskie / 22 czerwca 2019 /

Pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, został uhonorowany kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych RP. Wyróżnienie przyznawane jest za wybitny dorobek w służbie wojskowej.

Jak Święto Kielc i inne akcje organizowane w centrum miasta wpływają na sytuację sprzedawców, którzy mają swoje sklepy przy ulicy Sienkiewicza i w pobliżu niej? Zapytaliśmy o to kilku handlowców. Zdania są podzielone, ale niestety większość z nich twierdzi, że klientów wcale nie przybywa.

Już w sobotę w Kielcach odbędzie się uroczysta przysięga elewów oraz specjalny piknik wojskowych zorganizowany przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Wydarzenie ma przypomnieć o 30-leciu utworzenia jednostki.

Wirtualna rzeczywistość i rozgrywki e-sportowe, ale także gry retro i poważna debata o cyberbezpieczeństwie. To wszystko czeka na chętnych na targach Game-ON, które odbywają się w Targach Kielce od 22 do 23 czerwca.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zakończyły się wojewódzkie eliminacje do konkursu „Dzielnicowy Roku". Spośród 26 funkcjonariuszy wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych oraz  kierownika rewiru dzielnicowego.

W ramach Święta Kielc zostaną uruchomione bezpłatne linie komunikacyjne, które dowiozą pasażerów na organizowane w mieście wydarzenia. Autobusy zostaną oznaczone literami A, B, D, E i będą kursować od 21 do 23 czerwca.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma współprowadzić Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wraz ze świętokrzyskim samorządem – tak wynika z uchwały, jaką przyjął Sejmik naszego województwa.

Przez dwie godziny pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej blokowali skrzyżowanie ulic Ściegiennego i Weterynaryjnej. Protestujący domagali się głównie szacunku do wykonywanej przez nich pracy.

Choć długo czekaliśmy na projekt zmian w budżecie obywatelskim, to było warto. Dwa miliony więcej do wydania, podział na projekty miękkie i twarde oraz brak możliwości zgłaszania inwestycji szkolnych, które nie będą ogólnodostępne – to najważniejsze zmiany.

Zbrodnie niemieckie, praca przymusowa, eksterminacja ekonomiczna – między innymi o tych tragicznych wydarzeniach, które dotknęły polską wieś w trakcie II wojny światowej mówili historycy podczas konferencji zorganizowanej w Przystanku Historia IPN w Kielcach. Zaprezentowano również specjalną wystawę autorstwa Ewy Kołomańskiej.

Kampus Głównego Urzędu miar powstanie przy ulicy Wrzosowej, zaś nowa siedziba NFZ przy ulicy Langiewicza – wynika z porozumienia zawartego pomiędzy władzami samorządowymi Kielc i województwa świętokrzyskiego. Znamy również lokalizację nowej siedziby Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Strona 1 z 459