Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Zenon Martyniuk, Weekend, No Mercy, Danzel i wielu innych na Festiwalu Muzyki Tanecznej w sierpniu na Kadzielni

środa, 26 czerwca 2019 14:21 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Dwudziestu sześciu znanych polskich i zagranicznych artystów przyjedzie do Kielc na II Festiwal Muzyki Tanecznej, który będzie odbywał się w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni w dniach od 10 do 11 sierpnia. Przed publicznością wystąpią takie gwiazdy jak Zenon Martyniuk, Weekend, Boys, a także Fun Factory, Shaun Baker i Dr Alban.

Zabawa taneczna w amfiteatrze rozpocznie się o godzinie 19 i rozgrzewkę dla gości poprowadzą didżeje radia Wawa. Pierwszego dnia Festiwalu, w sobotę 10 sierpnia, wystąpią przede wszystkim polskie gwiazdy muzyki disco polo. Tego dnia odbędzie się konkurs na "Najlepszy Polski Hit Taneczny 2019". O ten tytuł rywalizować będą Zenon Martyniuk, Weekend, Boys, Baby Full, After Party,  Łobuzy, Top Girls, Piękni i Młodzi, Extazy, Mejk, Kordian, MiG, Classic, Andre i Bayer Full. Gościem specjalnym będzie grupa No Mercy. Festiwal poprowadzą Norbi, Edyta Herbuś i Mateusz Szymkowiak.

W niedzielę, 11 sierpnia na "Szalonej Domówce Marka Sierockiego" największe polskie i światowe przeboje do tańca zagrają i zaśpiewają Dr Alban, Lou Bega, Limahl, Danzel, Francesco Napoli, Fun Factory, Shaun Baker, Stefano Terrazzino, Playboys oraz polski zespół Wanda i Banda. Na koniec wystąpi zespół Bayer Full, który w tym roku świętuje 35-lecie swojej działalności. Wieczór poprowadzą Izabela Krzan, Marcelina Zawadzka, Mateusz Szymkowiak i Marek Sierocki.

- Producent tego wydarzenia, Mirosław Łękowski, zapewnił, że scenografia, która była w zeszłym roku została ulepszona, wzbogacona i to, co widzowie w amfiteatrze i w telewizji będą mogli zobaczyć, to prawdziwy kosmos. Kadzielnia będzie po raz kolejny wyglądała bardzo radośnie, efektownie i widowiskowo - mówi Artur Sobolewski, dyrektor wydziału kultury i promocji w kieleckim ratuszu.

Podczas Festiwalu będzie też promowane nasze miasto. Drugiego dnia w samodzielnym show zaprezentuje się ze swoimi autorskimi choreografiami Kielecki Teatr Tańca. Podczas transmisji na żywo widzowie będą mogli obejrzeć też spoty promocyjne, które zostały nagrane na Placu Artystów, na Karczówce, w Muzeum Zabawek i Zabawy oraz rezerwacie Ślichowice. - Bardzo się cieszę, że możemy promować w ten sposób nasze miasto. Festiwal jest ogromną atrakcją i sądzę, że jest to najlepsza reklama dla naszego regionu. Widzowie, którzy będą oglądać koncert, zobaczą elementy, które będą mówić o naszym mieście i regionie, a to jest dla nas dodatkowy atut - stwierdził prezydent Bogdan Wenta.

Reżyserem koncertów festiwalowych będzie kielczanin Konrad Smuga. Obydwa zostaną pokazane na antenie Telewizji Polskiej Programu 2. Bilety w cenie od 29 złotych można kupić na portalu eBilet.pl oraz w punktach afiliacyjnych tej bileterii. Dzieci do lat 4 nie płacą za wstęp. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dance.kielce.eu

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO