Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Zabawki czasu wojny

środa, 22 sierpnia 2018 10:53 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Instytut Dizajnu zaprasza na wspólne warsztaty, które odbędą się w najbliższą sobotę, czyli 25 sierpnia w godz. 12.30 - 14.00 na pl. Artystów.

Koordynatorzy ID oraz OMPiO pomogą uczestnikom warsztatów wykonać zabawki inspirowane tymi, którymi bawiły się dzieci na okupowanych ziemiach Polski w czasie II wojny światowej.

W minionych czasach zabawka była towarem deficytowym, co powodowało, że ludzie sami je konstruowali na własne potrzeby. Ze szpulek od nici i kawałków drewna powstawały samochody, wagony, parowozy, a skorupki orzecha pomalowane na biało i czarno służyły do gry w warcaby.

Warsztaty mają nie tylko umożliwić własnoręczne wykonanie zabawek, ale też skłonić do zadumy nad obecnymi czasami, w których wszystko jest niemal gotowe i łatwo dostępne.

Otwarte warsztaty będą wydarzeniem towarzyszącym inauguracji nowej odsłony ekspozycji stałej w OMPiO, dotyczącej Okupacji niemieckiej w Kielcach, której oficjalne otwarcie zaplanowane jest na 31 sierpnia.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO