Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Wyłonią 12 najpiękniejszych zdjęć

piątek, 13 października 2017 16:21 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. M. Leśniakowska
Dariusz Skrzyniarz

320 fotografików stara się o nagrodę w ramach konkursu „Życie jest piękne”, który organizuje Kieleckie Centrum Kultury. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i mazowieckiego. Przypomnę, że zadaniem uczestników konkursu było nadesłanie zdjęć przedstawiających piękno naszej codzienności, niepowtarzalne sytuacje czy wyjątkowych ludzi. Ważne, by fotografie tematycznie dotyczyły miasta, natury, mody lub kulinariów.

- Bardzo dużo prac nadesłano w kategorii Natura. Taka tendencja utrzymuje się już od kilku lat. Zapewne to dlatego, że większość uczestników naszego konkursu piękno życia widzi przede wszystkim w roślinach, zwierzętach czy nawet zjawiskach atmosferycznych - mówi Izabela Filipczak z Kieleckiego Centrum Kultury. Nadesłane prace ocenią specjaliści podczas posiedzenia, które odbędzie się 17 października. - W komisji selekcyjnej zasiadają osoby, które na fotografii świetnie się znają. W tym gronie można wymienić Wiktora Franko, profesor Małgorzatę Bielecką czy profesora Pawła Opalińskiego – wylicza Izabela Filipczak.

Jurorzy wybiorą 12 najlepszych prac fotograficznych. Ich autorzy nagrodzeni zostaną nagrodą finansową w wysokości 1000 złotych. Tradycyjnie zdjęcia trafią do wielkoformatowego kalendarza na 2018 rok oraz na wystawę na frontonie siedziby Kieleckiego Centrum Kultury. Przyznane zostaną także wyróżnienia.

Gala finałowa konkursu „Życie jest piękne” odbędzie się 1 grudnia na małej scenie Kieleckiego Centru Kultury.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO