Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Wybrali najlepsze prace

poniedziałek, 18 maja 2020 10:06 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Teatr "Kubuś"
Beata Kwieczko

Znamy laureatów 38. Konkursu Plastycznego pt. "Mój Teatr", którego organizatorem jest Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Jury nagrodziło 15 osób.

W konkursie co roku biorą udział dzieci, które oglądają spektakle teatru "Kubuś". Ich zadaniem jest wykonanie dowolną techniką prac plastycznych na temat obejrzanych przedstawień; zbierane są one przez cały rok szkolny, a potem oceniane w rożnych kategoriach wiekowych.

W tym roku na konkurs nadesłanych zostało 117 prac, które wykonały dzieci z placówek oświatowych z całego województwa oraz pojedyncze osoby nie związane z żadną instytucją. Spośród wszystkich komisja wybrała i nagrodziła 15 najlepszych. Nagrodami są karnety rodzinne, każdy o wartości 80 złotych, co stanowi równowartość pięciu biletów na spektakle teatru "Kubuś", które będą wystawiane po wznowieniu działalności teatrów.

W związku z pandemią i zawieszeniem działalności teatrów, finał konkursu ma w tym roku inny charakter niż w poprzednich edycjach. Zostaje przeniesiony do internetu, łącznie z wystawą najlepszych prac. Wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy pocztą. Rodzice laureatów mogą kontaktować się z koordynatorką konkursu Jolantą Świstak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby uzgodnić sposób odebrania nagród.

Poza tym, jednemu z laureatów przyznana zostanie nagroda dodatkowa - niespodzianka. Trafi ona do osoby, która otrzyma największą liczbę lajków na Facebooku Teatru: https://www.facebook.com/TeatrLalkiiAktoraKubus/. Głosowanie trwa do 22 maja do godziny 12.

15 nagrodzonych prac

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO