Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda"

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda". Odbędzie się on w czwartek, 14 lutego o godzinie 19 na Dużej Scenie KCK.

Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia się w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii “Church of Sound”.

Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt “Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

Światowa edycja albumu “Polka” kwintetu Wojtka Mazolewskiego została uznana przez amerykański DownBeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w 2018 roku. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazującego się od 1932 roku najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

Bilety w cenie 79 i 59 złotych do nabycia w kasie KCK oraz na kck.bilety24.pl

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO