Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Wielki sukces głuchych z Kielc. Zdobyli nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów "Terytorium Gestu" w Moskwie

poniedziałek, 18 listopada 2019 13:23 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Teatr Plastyczny SEN z kieleckiego WDK, który zrzesza osoby głuche, zdobył Nagrodę Specjalną Jury podczas drugiego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Głuchych "Terytorium Gestu". Wydarzenie odbywało się od 10 do 17 listopada w Moskwie.

W Festiwalu brało udział 14 grup teatralnych z 9 państw świata. Były to m.in. Teatr Głuchych z Sankt Petersburga, Teatr Mimiki i Znaku z Moskwy, Teatr Tańca Jazzowego z San Francisco, Szwecji, Finlandii, Armenii, Francji, Słowenii i Rumunii. Prezentacjom przyglądała się międzynarodowa rada artystyczna, m.in. z Włoch i USA. Jury przyznało nagrody w dziewięciu kategoriach oraz jedną nagrodę specjalną, która trafiła właśnie do Teatru SEN.

- Głusi z Kielc byli bardzo chwaleni przez członków komisji, m.in. za plastyczność przekazu, nowatorstwo i pomysł. Jest to dla nas najważniejsze wyróżnienie, chociażby dlatego, że w festiwalu brały udział również zawodowe grupy teatralne z Moskwy i Petersburga - mówi Tomasz Irski, twórca i opiekun teatru.

Organizatorem festiwalu były Teatr Mimiki i Gestu oraz Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO