Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

"Wielki Buzz Grow". W sobotę premiera online

piątek, 16 października 2020 15:36 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższą sobotę miłośnicy teatru obejrzą kolejną premierę online, którą przygotował Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach w ramach projektu "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!". Będzie to "Wielki Buzz Grow" Kamili Oleksiak-Czerwińskiej w reżyserii Anny Nowickiej.

"Wielki Buzz Grow" to pełna humorystycznych dialogów Kamili Oleksiak-Czerwińskiej, dynamicznej grafiki Wacława i Agnieszki Marat-Głód, rytmicznych piosenek Filipa Sternala filozoficzna opowieść o błędach, które tak naprawdę, jeśli dobrze się je wykorzysta, są naszymi największymi sukcesami. Czytanie online jest przeznaczone dla dzieci powyżej siódmego roku życia, ale grafika może się podobać także młodszym dzieciom.

W czytaniu występują wszyscy aktorzy Teatru "Kubuś":  Anna Domalewska, Błażej Twarowski, Jolanta Kęćko, Małgorzata Sielska, Kuba Sielski, Małgorzata Oracz, Andrzej Skorodzień, Michał Olszewski, Agata Sobota, Andrzej Matysiak, Beata Orłowska, Ewa Lubacz, Zdzisław Reczyński, Dorota Anyż, a także Karol Górski i Filip Sternal.

Premiera online odbędzie się 17 października o godzinie 11 na stronie internetowej Teatru "Kubuś", w zakładce Sztuk! Sztuk!, w podzakładce Wielki Buzz Grow.

Trailer czytania online można znaleźć  TUTAJ.

W ramach projektu, 24 października ukaże się jeszcze jedno czytanie online. Będą to "Perły i Szczypaki" w reżyserii Przemysława Żmiejki.

Przypomnijmy, że w sierpniu odbyła się premiera online ilustrowanego słuchowiska Tomasza Kaczorowskiego "Z czuba albo #byćjakzlatanibrahimowić" dla młodzieży, a od zeszłego tygodnia widzowie mogą obejrzeć ekranizowany spektakl "Królowa Ś." Mariusza Babickiego w reżyserii Aleksandry Skorupy przedstawiający inne losy Królowej Śniegu, Kaja i Gerdy.

Wszystkie czytania (oprócz słuchowiska) są lub będą przetłumaczone na polski język migowy przez Mariolę Kozłowską-Nowak i udostępnione jako oddzielny film na stronie teatru. Czytania online zrealizowane w ramach projektu będzie można oglądać do 30 kwietnia 2021 roku.

Projekt "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!" został sfinansowana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO