Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Warsztaty zakończone

wtorek, 10 lipca 2018 12:41 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Dzisiaj odbyły się ostatnie już wakacyjne warsztaty z "Pegazem". Wzięło w nich udział kilkoro młodych osób, które chcą połączyć swoją przyszłość z teatrem.

W zajęciach brali udział i gimnazjaliści i studenci przedmiotów ścisłych, których łączyła miłość do teatru. - Warsztaty były świetnym sposobem na spędzenie czasu w wakacje. Dzięki nim nauczyłam się wiele o teatrze. Poznałam wiele ciekawych historii od pana prowadzącego. Warsztaty potwierdziły to, że teatr jest moją pasją i chciałabym się przy nim rozwijać - mówiła Hanna Ziwanowicz, uczestniczka warsztatów.

Zadowolenia z grupy oraz organizacji warsztatów nie krył również prowadzący, czyli Andrzej Skorupski, dyrektor teatru Pegaz. - Może grupa nie jest liczna, ale jest bardzo ciekawa. Są to osoby, które nie przyszły przypadkowo, ale interesują się teatrem i można powiedzieć, coś umieją, bo należały do innych teatrów. Są ludzie ciekawi i to mnie bardzo interesuje, bo z takimi ludźmi się dobrze pracuje. Jak to się mówi w naszym żargonie, nie jest to drewno trudne do obrobienia - podsumował warsztaty dyrektor Andrzej Skorupski.

Nabór do grupy teatralnej "Pegaz" odbędzie się na początku roku akademickiego, natomiast kolejne warsztaty są przewidziane na czas ferii zimowych.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO