Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Warsztaty teatralne dla młodzieży

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Warsztaty teatralne dla młodzieży

08 czerwca 2018 / Tekst
Zdjęcie archiwalne Zdjęcie archiwalne

Dobra wiadomość dla uczniów w wieku od 14 do 19 lat, którzy interesują się sztuką.  Teatr  Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach startuje z projektem pt. „Wczytuję Sztukę– warsztaty teatralne”. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach praktycznych, na których pozna tajniki pracy Teatru.  

- Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie młodzieży do aktywnego odkrywania literatury a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem. Co odbędzie się za sprawą praktycznych zajęć w ramach czytanych prób - informują organizatorzy.

- Uczniowie wraz z opiekunami samodzielnie wskażą utwory spośród klasycznych dramatów, które zechcą opracowywać, a we wspólnych działaniach wokół wybranych dzieł będą ich wspierać prof. Marzena Marczewska – językoznawca z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, aktorzy: Ewa Lubacz, Andrzej Matysiak i Marcel Sabat oraz reżyser Przemysław Żmiejko - czytamy w komunikacie nadesłanym przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś".

Pierwsze warsztatowe spotkania odbędą się 11 czerwca. Podczas próby w VI Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach ( od 9.00 do 12.00) uczniowie pracować będą nad „Kordianem” J. Słowackiego, a w V Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach ( w godz. od 13.00 do 16.00) - nad „Tangiem” S. Mrożka.

Organizatorzy zapewniają, że we wrześniu ruszy kolejna odsłona projektu. Nabór chętnych odbędzie się poprzez konkurs na najlepszy filmik zrealizowany przez uczniów. Wyłonione grupy wraz z opiekunami i prowadzącymi wezmą udział w kolejnych próbach czytanych realizowanych jesienią w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, a efekty ich pracy zwieńczy pokaz finałowy.

Projekt „Wczytuję Sztukę- warsztaty teatralne” jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ( w ramach programu „Edukacja kulturalna”) a także przez Urząd Miasta Kielce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna