Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Warsztaty pisarskie dla czytelników świętokrzyskich bibliotek

wtorek, 01 września 2020 11:58 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Jak stworzyć autentycznego bohatera? Czemu w historii musi pojawić się konflikt? Jak sprawić, by akcja była wartka i wciągająca? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas warsztatów pisarskich organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Warsztaty „Proza dla początkujących” poprowadzi podczas kursu online Małgorzata Warda – powieściopisarka, autorka książki dla młodzieży „5 sekund do Io”, za którą została wyróżniona prestiżową nagrodą IBBY. Otrzymała także międzynarodowe wyróżnienie White Ravens 2016. W roku 2019 ukazała się jej powieść adresowana do młodszej grupy wiekowej (8-13 lat) – „Sylwia i planeta trzech słońc”, która zbiera pozytywne recenzje. Autorka ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów pisarskich online dzięki zajęciom prowadzonym w Maszynie do pisania – szkole twórczego pisania.

Warsztaty będą polegały na pracy w 12-osobowej grupie na platformie internetowej. Odbędą się dwa spotkania – 19 i 26 września (soboty) w godzinach od 11 do 15. Małgorzata Warda przygotuje, sprawdzi i omówi różne pisarskie zadania. Udzieli także indywidualnych wskazówek dotyczących dalszej pracy.

Koordynacją wydarzenia zajmuje się Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz WBP. Warsztaty są organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który dofinansowany jest ze środków Instytutu Książki.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są udostępnione na stronie internetowej organizatora.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO