Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Warsztaty muzealne dla dzieci: Niepodległa. Barwy i brzmienia

wtorek, 31 lipca 2018 12:51 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Muzeum Narodowe w Kielcach w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach i zajęciach edukacyjnych.

Podczas zajęć organizowanych w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich młodzi będą mogli nauczyć się przenoszenia znaków herbowych na chorągwie i tarcze oraz dowiedzieć się jak w dawnych czasach przechowywano relikwie. W trakcie warsztatów najmłodsi uczestnicy będą wypełniać ćwiczeniówkę poświęconą barwnym strojom ludowym. Natomiast starsze osoby w tym czasie wykonają wianki w barwach narodowych lub szarfy i kokardy narodowe. - Muzeum Narodowe włączyło się w akcję Niepodległa, przez co dostało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację bardzo ciekawych warsztatów. Przedstawimy nieco inne podejście do niepodległości. Będziemy opowiadać o barwach narodowych, o ich historii, o historii flagi, hymnu, ale przy okazji będziemy działać warsztatowo - mówiła Natalia  Łakomska z Muzeum Narodowego w Kielcach.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się od wtorku do piątku w godz. 9.00 - 15.00 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach, pl. Zamkowy 1. Oferta obowiązuje do 20 listopada 2018r, a informacje dotyczące zapisów można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Narodowego lub pod numerem telefonu 660-957-875.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO