Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Warsztaty "Marzenie Picassa - geometryczne donice"

Z cyklu "Prosto z pieca" pracownia ceramiczna zaprasza na warsztaty dla dorosłych "Marzenie Picassa - geometryczne donice", które odbędą się w najbliższą sobotę o godzinie 11. Uczestnicy warsztatów będą pracowali z lokalną czerwoną gliną, która idealnie nadaje się na tworzenie doniczek.

Zaprojektują wygląd swoich wyrobów opierając się na kubistycznych, geometrycznych kształtach i prostych liniach. Inspiracją będą reprodukcje dzieł kubistycznych artystów oraz przygotowane przez organizatorów szablony figur, które będą mogły być podstawą dla ostatecznego kształtu.

By uzyskać jednakowej grubości płaty masy każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji wałki oraz prasę do gliny, za pomocą których będzie można rozwałkowywać masę. Z płatów wycinane będą ściany własnoręcznie zaprojektowanych naczyń i przy pomocy cyklin oraz noży uczestnicy będą uzyskiwać efekt ostrych krawędzi. Każdą ze ścian będzie można ozdobić przed sklejeniem lub pokryć już całą donicę detalami inspirowanymi twórczością mistrzów kubizmu.

Warsztaty poprowadzą Marta Dachowska i Jolanta Szymanowska. Może w nich wziąć udział osiem osób. Zapisy telefoniczne na sekretariat Wzgórza Zamkowego pod numerem 41 36768 01.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO