Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Wakacyjny Festiwal Sztuki w Kubusiu. Trwa nabór na warsztaty medialne.

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Wakacyjny Festiwal Sztuki w Kubusiu. Trwa nabór na warsztaty medialne.

Kielce / 10 lipca 2018 / Tekst

Trzy weekendy prezentacji spektakli, pokazy filmów oraz czytania sztuk to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na uczestników czwartej edycji "Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!", która odbędzie się w sierpniu w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Nowym przedsięwzięciem towarzyszącym imprezie będą bezpłatne warsztaty medialne dla młodzieży.

 

Tegoroczna edycja warsztatów będzie odbywać się pod hasłem "Odwagi". - Chcemy wypełnić wakacyjny czas fajnymi i ciekawymi wydarzeniami. Zaprosić widzów starszych i młodszych do wspólnego spędzania wolnego czasu i zabawy w teatr - mówi Robert Drobniuch, dyrektor "Kubusia".

Festiwal obejmuje trzy weekendy sierpnia, to jest 11-12, 18-19 i 25-26, obfitujące w przedstawienia, słuchowiska, pokazy filmów oraz warsztaty dla dzieci i rodziców.Program festiwalu adresowany jest do całych rodzin. W Kielcach nie zabraknie spektakli aktorskich, ale pojawią się też przedstawiania czerpiące z teatru ruchu, tańca i scenicznej improwizacji. Dla najmłodszych dzieci przygotowano przedstawienie „Mała wielka podróż” wyprodukowane przez Art Fraction Foundation i Open Window Theatre, we współpracy z Teatrem Narodowym w Bergen oraz „Kuuki” autorstwa Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People. Z kilkulatkami warto obejrzeć „Małą drakę o zwierzakach” Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, improwizowane show Pauliny Drzastwy i Katarzyny Lalik „Kula Zabawula” oraz „Dwie wyspy” z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Dla dzieci nieco starszych, w wieku od 7 lat, wystąpi białostocka Grupa Coincidentia, która zaprezentuje spektakl „Straszka pospolita”.

W  nadchodzącej edycji przeglądu , podobnie jak w zeszłym roku, pojawi się rozbudowana oferta dla nastolatków: nagradzani „Krzyżacy” z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, „Sposób na Alcybiadesa” z Teatru im. Osterwy w Lublinie, „Sztuka latania” z „Kubusia” oraz inscenizowane czytanie sztuki „Strajk buziaków” zrealizowane przez młodzież z kieleckich szkół. Stałym punktem "Hurra! ART!" będą pokazy filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży organizowane we współpracy z Lubelskim Festiwalem Filmowym.

Nowością w tegorocznej edycji warsztatów będą bajkowe słuchowiska, zaplanowane z myślą o osobach niewidomych. Część wydarzeń będzie dostosowana również dla osób niesłyszących.

Drugim nowym przedsięwzięciem "Hurra! ART!" będą bezpłatne warsztaty medialne adresowane do nastolatków w wieku od 13 do 19 lat. Spotkania odbywać się będą w teatrze przy ulicy Dużej, ale uczestnicy odwiedzą również lokalne redakcje. - Są to warsztaty skierowane do młodzieży, która jest zainteresowana pracą dziennikarza. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w warsztatach radiowych, telewizyjnych, a także dziennikarstwa pisanego, czyli w gazecie, a także pozna tajemnice zakresu public relations i multimediów - informuje dyrektor Drobniuch.

Program warsztatów zakłada czterodniowe, kilkugodzinne zajęcia poprzedzające Festiwal, które będą się odbywać w dniach od 6 do 9 sierpnia i będą one dotyczyć różnych rodzajów mediów. Warsztaty prasowe poprowadzi Lidia Cichocka z „Echa Dnia”, telewizyjne Agnieszka Rokita z Telewizji Świętokrzyskiej, a radiowe Aleksandra Niemczyk z Radia eM Kielce. Moduł dotyczący nowych mediów i public relations realizowany będzie przez filmowca Krzysztofa Kiziewicza oraz copywriterkę Annę Andrakę.

Warto podkreślić, że uczestnicy projektu nie tylko poznają tajniki pracy dziennikarskie, ale również będą mogli spróbować swoich sił w praktyce. Powołana grupa stworzy wspólnie festiwalową gazetę, a wybrane relacje i materiały związane z przeglądem "Hurra! ART!" trafią na łamy mediów patronujących warsztatom.

Chętni do udziału w zajęciach mogą zgłaszać się wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Teatru "Kubuś" i przesyłając go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 29 lipca.  Warunkiem rekrutacji jest również pisemna wypowiedź na temat „Interesują mnie media, ponieważ…” , która nie będzie przekraczać jednej strony maszynopisu. Autorzy 10 najciekawszych tekstów zostaną zakwalifikowani do udziału w warsztatach, o czym zostaną powiadomieni mailowo 2 sierpnia. 

PROGRAM WARSZTATÓW MEDIALNYCH:

6 sierpnia (poniedziałek) – warsztaty prasowe (red. Lidia Cichocka)

w godz. 9.00 – 12.00 w teatrze „Kubuś”

w godz. 12.00 – 13.00 wizyta w redakcji „Echa Dnia”

7 sierpnia (wtorek) – warsztaty telewizyjne (red. Agnieszka Rokita)

w godz. 10.00 – 13.00 w teatrze „Kubuś”

w godz. 13.00 – 14.00 wizyta w redakcji Telewizji Świętokrzyskiej

8 sierpnia (środa) – warsztaty radiowe (red. Aleksandra Niemczyk)

w godz. 11.00 – 14.00 w teatrze „Kubuś”

w godz. 15.00 – 16.00 wizyta w redakcji Radia eM Kielce

9 sierpnia (czwartek) – warsztaty z nowych mediów i PR (Anna Andraka, Krzysztof Kiziewicz)

w godz. 9.00 – 15.00 w teatrze „Kubuś”

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie: http://www.teatrkubus.pl/iv-wakacyjny-festiwal-sztuki-dla-dzieci-hurra-art/program

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna